Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Most v Temném Dole je v havarijním stavu, projedou jen auta do 20 tun

7. 5. 2021

Most v Temném Dole je v havarijním stavu, doprava omezena 0 snímků
Královéhradecký kraj omezil dopravu na mostě přes řeku Úpu v Temném Dole v Krkonoších. Most je v havarijním stavu. Provoz je tam ode dneška řízen kyvadlově semafory, projedou jen auta do 20 tun. Most je součástí jediné přístupové silnice do Pece pod Sněžkou a z české strany také na Pomezní Boudy.

"Po zimě jsme zkontrolovali most v Temném Dole a zjistili, že jeho stav je bohužel horší, než jsme předpokládali. Na základě aktuálních odborných stanovisek jsme proto zavedli dopravní omezení, které zakazuje vjezd vozidel těžších 20 tun, autobusy ale budou moci projíždět nadále," uvedl radní pro dopravu Václav Řehoř (ODS).

Královéhradecký kraj své mosty kontroluje pravidelně dvakrát do roka, jednou za čtyři se provádí hlavní kontrola, kterou na mostě v Temném Dole kraj udělal mimořádně už po třech letech.

"Od poslední kontroly před třemi lety se ukázalo zhoršení stavu daného mostu ze čtvrtého stupně na nejvyšší sedmý stupeň. Kromě připravované investiční akce budeme muset na základě dalších znaleckých posudků přistoupit buď k stavebním úpravám, případně k přípravě mostního provizoria, na které by byla doprava svedena," uvedl Řehoř.

Podle něj kraj má demolici mostu a výstavbu nového v plánu, nyní ji ale bude muset uspíšit. "Projektovou dokumentaci zpracovanou máme a budeme dělat vše pro to, abychom tuto investici co nejvíce urychlili. Prosíme všechny řidiče, aby respektovali zavedená dopravní omezení," dodal Řehoř.

ČTK
Foto: Královéhradecký kraj