Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Stavba nového oddělení Domova důchodců v Tmavém Dole je ve finále

3. 5. 2021

page.Name
Výstavba nového oddělení Domova důchodců v Tmavém Dole je ve finále. Stavební práce skončí v srpnu a Královéhradecký kraj za ně zaplatí 158 milionů korun. Vznikne 83 moderních lůžek pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství. Domov důchodců v Tmavém Dole patří k největším zařízením svého druhu na Trutnovsku.

Dokončena je fasáda nového objektu a stavbaři pokládají podlahové krytiny, montují umyvadla, toalety a obkládají vnitřní prostory.

"Souběžně se stavebními pracemi přijímáme nabídky do veřejné zakázky na vnitřní vybavení domova. Vybraný dodavatel musí dodržet lhůtu deseti týdnů na dodání požadovaného vybavení domova," uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální věci Martina Berdychová (Východočeši).

Podle ní výstavba nového oddělení výrazně zlepší kvalitu poskytovaných služeb pro lidi starší 65 let, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu potřebují pravidelnou pomoc.

Domov důchodců v Tmavém Dole má nyní sto lůžek a po otevření nového oddělení se celková kapacita zvýší o 56 lůžek. "Kapacita domova se zvýší na 156 lůžek, z nich 83 bude supermoderních lůžek vybavených nejmodernějšími rehabilitačními pomůckami pro handicapované klienty," řekla dnes ČTK Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana.

Na stavbu za 158 milionů korun včetně DPH poskytlo dotaci 65 milionů korun ministerstvo práce a sociálních věcí a přes 93 milionů financuje Královéhradecký kraj ze svého rozpočtu.

Hradecký kraj aktuálně do zvyšování kapacit domovů důchodců investuje zhruba 533 milionů korun, kraj na to získal dotaci ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 206 milionů korun. Kromě Tmavého Dolu kraj buduje a rozšiřuje domovy pro seniory v Opočně, Borohrádku a Žacléři. Cílem investic je zvýšit kapacitu lůžek v sociálních zařízeních kraje do roku 2026 ze současných 2500 asi na 3500.

ČTK