Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Handicapovaná sportovkyně Monika Rozsypalová získá auto i nový vozí

15. 1. 2021

page.Name
Monika Rozsypalová, které se stal v roce 1998 vážný úraz na zimním stadionu a je už mnoho let upoutána na invalidní vozík, na jaře obdrží nový speciálně upravený automobil. Stane se tak díky štědrosti dárců, kteří se handicapované sportovkyni na auto složili ve veřejné sbírce. Zároveň se Rozsypalová může těšit i na nový vozík, na který se jí složil vrchlabský hokejový A-tým, jeho partneři a fanoušci.

Monice Rozsypalové se podařilo ve sbírce zastřešené Kontem bariéry vybrat potřebných 500 tisíc korun v závěru loňského roku. Mezi významné dárce se zařadil i Král roku Aleš Kisý, vítěz hlavní kategorie ankety Cen Trutnovinek za rok 2019, který od redakce obdržel šek a mohl jej darovat na dobročinné účely, komu chtěl. „Volali mi mezi svátky, že suma už je vybraná,“ uvedla Rozsypalová pro Vrchlabinky.cz.

O její příběh se loni na podzim začal zajímat i klub HC Stadion Vrchlabí a hráči, fanoušci a vedení klubu začali sbírat finance, aby se podařilo potřebnou – a v tu dobu ještě neúplnou – částku doplatit. „Celý nápad vznikl v kabině u hráčů. Oslovili jsme pak i Supras a naše partnery a peníze začaly přibývat,“ řekl sportovní ředitel hokejového klubu Jiří Jakubec.

Když už byla klubová sbírka dokončena, dozvěděli se na zimním stadionu zprávu, že potřebné peníze na auto už jsou pohromadě. „Když jsme se to zjistili, tak jsme s Monikou Rozsypalovou řešili, jak bychom jí mohli vybranými penězi pomoci a ona vyslovila prosbu, zda by je mohla využít na nákup nového vozíku. A tak se i stane. Přes Konto bariéry dostane za vybrané peníze nový vozík v hodnotě 92 tisíc korun,“ doplnil Jakubec.

Předání šeku proběhne příští týden ve středu před hokejovým zápasem 1. Chance ligy HC Stadion Vrchlabí – Slavia Praha.

Monika Rozsypalová má velkou radost, že se jí podařilo sehnat potřebné peníze na automobil, ale že bude mít i nový vozík. „Stále ztrácím na váze a každý centimetr je znát. Nový vozík mi velice pomůže. Všem, kteří mi pomohli, moc děkuji. Jsem moc šťastná,“ uvedla. Upravený automobil i nový vozík obdrží v průběhu jara. „Auto půjde do výroby na začátku března a na jeho konci se už budou dělat speciální úpravy a pak už budu moci začít jezdit. Do výroby se bude zadávat i vozík a měl by být za čtyři až šest týdnů hotov,“ uzavírá handicapovaná sportovkyně.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Michal Bogáň, Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí