Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Mlha a déšť přinesly nejklidnější víkendový den letošní zimy

23. 1. 2021

page.Name
Nejvyšší české hory dnes zasáhl déšť, na hřebenech Krkonoš byla silná mlha. Zájem turistů o návštěvu hor tak byl velmi slabý. Parkoviště v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn byla obsazená asi z poloviny. „S předchozími víkendy se dnešek nedá srovnat. Šlo o nejklidnější víkendový den letošní zimy," řekl ČTK pracovník špindlerovské horské služby.

Policie potvrdila, že nemusela žádné dopravní problémy řešit v Krkonoších ani v Orlických horách. „Parkoviště byla zaplněná z poloviny až tří čtvrtin, odpoledne se začala vyprazdňovat. Provoz byl klidný,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová. Žádné problémy policie podle ní neevidovala ani v areálu Stoh ve Špindlerově Mlýně, kde se konalo mistrovství republiky ve sjezdovém lyžování.

V Krkonoších dopoledne pršelo a teploty se pohybovaly několik stupňů nad nulou. Kolem poledne se však začalo prudce ochlazovat. Například na hřebenové Luční boudě teplota klesla během dvou hodin z nuly pod minus pět stupňů Celsia. „Terén tak bude zledovatělý, turisté by měli být velmi opatrní,“ řekl pracovník horské služby.

Silný vítr dnes dopoledne zastavil kabinovou lanovku na Sněžku. Mimo provoz se ocitly spodní i horní úsek. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Podle dat polské horské služby byl dnes ráno na Sněžce vítr v nárazech o rychlosti kolem 100 kilometrů v hodině. Odpoledne po uklidnění větru se rozjel spodní úsek lanovky do mezistanice na Růžové hoře, horní úsek byl nadále mimo provoz. Provoz kabinové lanovky z Janských Lázní na Černou horu vítr neomezil.

ČTK
Foto: Michal Bogáň