Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nejistota pokračuje. Vláda smetla ze stolu návrh na otevření skiareálů

25. 1. 2021

page.Name
Vláda na svém pondělním zasedání nesouhlasila s návrhem vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) na otevření skiareálů, uvedla Česká televize na twitteru. Havlíček tuto zprávu následně potvrdil. Dodal, že do středy, kdy bude další jednání vlády, má připravit přísnější podmínky pro případný provoz lyžařských středisek a opět se o nich bude diskutovat.

Havlíček před pondělním jednáním vlády v České televizi řekl, že bude navrhovat otevření lyžařských středisek od pátku. Podmínkou mělo být dodržení opatření proti šíření koronaviru jako povinné rozestupy a respirátory ve frontách a na lanovkách.

Podle Havlíčka jeho úřad s ministerstvem zdravotnictví už připravil manuál, podle kterého by se provozovatelé řídili. Myslí si, že se tímto krokem nezhorší epidemická situace, naopak ale umožní přežít provozovatelům.

Kabinet minulý pátek schválil pokračování nouzového stavu do 14. února a spolu s tím prodloužil stávající opatření, vedle jiného nechal uzavřená zimní střediska. Skiareály mohly v nové zimní sezoně zatím fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem. Ztráta kvůli uzavření činí do 10. ledna podle Asociace horských středisek jednu až 1,2 miliardy korun.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) minulý týden uvedl, že z epidemického hlediska nevidí problém ve fungování vleků a pohybu po sjezdovkách, ale nesmí to podle něj znamenat výrazné zvýšení mobility po Česku. Ubytovací zařízení, která mohou nyní sloužit jen hostům na služebních cestách, nesmějí být podle něj zneužívána pro rekreaci. S otevřením skiareálů se podle Blatného nedá počítat dřív než na přelomu měsíce.

ČTK
Foto: Screen Skiareál Špindlerův Mlýn