Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Šmicer investuje do stavby apartmánů v Peci pod Sněžkou

23. 1. 2021

page.Name
Bývalý fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer se rozhodl investovat do výstavby apartmánových bytů v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Společnost Avia Velká Pláň, jejímž je spoluvlastníkem, před časem získala penzion Avia na jižním svahu nad centrem střediska. Hodlá jej zbourat a místo něj postavit třípodlažní apartmánový dům Avion se 17 byty. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes pro hradecký kraj.

„Zatím ještě nemáme stavební povolení, ale doufáme, že před začátkem léta začneme stavět. Do konce příštího roku bychom rádi měli hotovo," řekl Šmicrův společník ve firmě Avia Velká Pláň Pavel Bursa. Technický stav budovy je podle něj velmi špatný a vybavení zastaralé a nemá význam ji rekonstruovat. Výměra apartmánů bude od 30 do 87 metrů čtverečních. Třináct z nich už je rezervovaných.

Deník připomněl, že pro vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem a někdejšího hráče pražské Slavie to není jediná akvizice v oboru. Před lety Šmicer investoval do hotelů v Mariánských Lázních, stal se také spolumajitelem luxusního hotelu v pražském Tančícím domě. Loni Šmicer rozšířil své investiční portfolio o esportový tým Entropiq.

Šmicer není jediným investorem do apartmánového bydlení v Peci pod Sněžkou, které v poslední době značně nabývá na síle. Nizozemský horský podnikatel Gerard Streefkerk loni v září zahájil v Peci stavbu rezidence Vlčice s 23 apartmány a připravuje projekt Krakonoš s 37 byty. Podnikatel Petr Svinka chce na Malé Pláni za 300 milionů korun vybudovat šest budov se 70 apartmány, restaurací a wellness. Ceny apartmánových bytů v Peci začínají přibližně na šesti milionech korun.

ČTK
Foto: Facebook SK Slavia Praha