Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

V Úpici se i přes krizi na trhu rozrůstá výroba kol

8. 11. 2021 Komerční sdělení

V Úpici se i přes krizi na trhu rozrůstá výroba kol 12 snímků
V Úpici nahradí výrobu jízdních kol Apache nová značka Levit. Je symbolické, že právě v roce svých 30. narozenin uvádí tradiční výrobce kol BP Lumen na trh zbrusu novou značku elektrokol a kol Levit. Ta měla na začátku září premiéru na největším evropském cyklistickém veletrhu Eurobike v německém Friedrichshafenu a českou premiéru si odbyla 4. listopadu na předváděcí akci pro dealery a novináře v Hradci Králové. Na tu se se sjelo přes 200 obchodníků z Česka, Slovenska a dalších 9 evropských zemí od Finska po Řecko.

„Jsme rádi, že se nám opět povedlo posunout se o pomyslné kolo dál a 30 let našich zkušeností a vývoje jsme vložili do jednoho rozhodnutí a to začít znovu s novou značkou elektrokol a kol Levit - cycling & mobility. Už tento týden přistanou v obchodní síti historicky první kola a elektrokola značky Levit. Když si vzpomenu, co všechno se v posledních měsících u nás i po světě odehrálo, beru to jako dobré znamení a vzpruhu pro nás všechny, co kopeme v dresu BP Lumen. Obchodníci od Aše po Havířov i ze světa se na naše kola a elektrokola těší, protože po 30 letech vědí, že se na nás mohou spolehnout,” shrnuje výkonný ředitel BP Lumen, Lukáš Bárta.

Firma ale čelí nepříjemné situaci s dodávkami komponentů od dodavatelů, tak jako po Covidu v mnoha dalších oborech. Díky tomu musela letos už několikrát pozastavit výrobu a nechat své zaměstnance doma. Odstávky výroby nejsou nic příjemného, koneckonců, vyprávět by mohli i výrobci automobilů v Mladé Boleslavi nebo v Kolíně. V cyklo oboru platí, že jsme na tom všichni stejně: velcí, malí, zkrátka výroba u dodavatelů nestíhá, poptávka po kolech roste raketově na celém světě a chvíli potrvá, než se situace zaběhne do nového normálu,” dodává Lukáš Bárta.

Firma BP Lumen je lokálním patriotem, chce nejen s výrobou zůstat v Úpici, i proto majitelé koupili celý areál bývalé Tonavy, který budou postupně revitalizovat a stěhovat do něj celou výrobu, sklady i kancelářské profese. Chod celé firmy nyní zajišťuje okolo 130 lidí, ale příští rok plánuje vyrůst až ke 200 zaměstnancům a expandovat do dalších evropských zemí.

Hlavním ambasadorem nové značky Levit je nejúspěšnější český biatlonista Ondřej Moravec. S aktivním sportem jsem nerozlučně spojený po celý svůj život, a tak nabídku být součástí tohoto nového českého projektu jsem nemohl odmítnout!” potvrzuje Ondřej.

Levit se zaměřuje na elektrokola, ale v jeho kolekci nejdeme i klasická jízdní kola. Nejširší výběr najdeme v kolech pro městskou mobilitu, která se stává jednoznačným trendem v dopravě. Na své si přijdou ale i cyklo výletníci nebo milovníci trailů. Kola staví na moderní geometrii rámů a vždy kvalitním osazení, protože požitek z jízdy zkrátka musí být povznášející. Kola budou mířit nejen mezi české zákazníky, ale postupně se dostanou k cyklistům po celé Evropě.

Levit je přesvědčený, že kolo a vše kolem něj, je medicína na náš uspěchaný život. Kolo, které pomůže lidem lépe se přemisťovat po zahlcených městech, radostněji trávit volný čas a bezpečněji se pouštět za dobrodružstvím.

Vítejte do rodiny Levit!

30 let výroby a prodeje všeho okolo kol

BP LUMEN s.r.o.
Puškinova 546, 542 32 Úpice, Czech Republic

www.bplumen.cz
www.levit.com
www.qayron.com