Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Tři zoo, které musíte navštívit

2. 12. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Rodinné výlety do zoo jsou obvykle plné pohody a radosti. Hodinové procházky okolo expozic, dobré jídlo a skvělá nálada je ideální základ pro pěkný den. Vypravte se s námi do tří nejhezčích zoo v ČR.

Safari Park v Dvoře Králové

Letos park oslavil 75 let, což je už opravdu dlouho. Za tu dobu se tu hodně změnilo. A to k jen a jen k lepšímu. Dvacet let po postavení se do čela jako ředitel dostal Josef Vágner. Byl to známý cestovatel, přírodovědec a učitel. Zvířata naprosto miloval a během cest do Afriky  jich nechal přivézt cca 3000.

Tip: Hledáte ubytování poblíž parku? Tak to se vám určitě zalíbí nějaká chata v Královéhradeckém kraji.


Zvířatům se v parku náramně dařilo
, takže se začaly stavět větší výběhy a speciální expozice. Roku 1989 se zpřístupnilo i veřejnosti, což byl Josefův cíl. A v roce 2016 park získal označení “kulturní památka”.

Po vstupu máte k dispozici 15 expozic, které jsou převážně na téma SAFARI. Takže pokud milujete africká zvířata, rozhodně sem zamiřte rovnou s celou rodinou.

Pražská zoo v Troji

Zoo v Praze patří mezi vyhlášené po celém světě. Abychom neubrali slávy ani ostatním, musíme přiznat, že české zoo se na světovém žebříčku drží opravdu hodně vysoko. Ta pražská letos oslavila neuvěřitelných 90 let.

Díky tomu, že se tu podařilo odchovat nespočet ohrožených druhů, získala zasloužený respekt u dalších zoologických zahrad. Myslím, že nebudeme přehánět, když řekneme, že jsou zdejší chovatelé hrdinové. Jejich obětavost, láska a trpělivost nese své ovoce.

Nedávno se zrovna narodilo mládě gibona stříbrného. Pohlaví se zatím neví a prý také dlouho ani nebude. Giboni jsou na lidskou společnost poměrně citliví, a tak není dobré je vyrušovat a zbytečně stresovat.

Když se vrátíme k dalším zvířatům, v zoo na vás čeká neuvěřitelných 150 expozic a asi 5500 zvířat. Na návštěvu si vyhraďte minimálně několik hodin. A pokud nebudete mít dost, kupte si knížku, oblečení nebo nějaký suvenýr. A pro botaniky je ideální i návštěva botanické zahrady.

Zoo Ostrava ve Stromovce

Zoo Ostrava tento rok slaví 70 let. To se nám to ale hezky sešlo, že? Stejně jako ostatní dvě, i v Ostravě najdete naprostý klenot.

Díky schopnosti celé zoo se daří odchovat i ta nejcitlivější zvířata. Kvůli tomu se dostala do celosvětového hledáčku a spolupracuje s několika organizacemi i za hranicemi. Spolupráce jsou v tomto “oboru” opravdu důležité, protože to znamená podporu a možnost dostat se ke zvířatům, u kterých je to jinak opravdu náročné. Ale nic, co by ostravská zoo nezvládla!

A co očekávat po příchodu? Obrovské množství zvířat a to až 5000 kusů. Z toho 85 % tvoří obratlovci. Samozřejmostí jsou i nádherné prostory, která vás provází po celou dobu vaší návštěvy. Stejně jako v pražské zoo, i zde je podobně kouzelný botanický park. V 8 expozicích si prohlédnete bambusy, bonsaje a rostliny Dálného východu.