Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Vychází nová kniha pro děti: Příběhy z Krkonoš v komiksech

3. 12. 2021

page.Name
Příběhy z Krkonoš v komiksech. Tak zní název komiksové knihy pro děti od vrchlabského nakladatelství Green Mango. Na dvanácti příbězích jsou čtenáři představeny nejdůležitější okamžiky a nejvýznamnější osobnosti z historie Krkonoš. Dozvědí se v nich, kdo byli první obyvatelé, jak náročný byl život na horách, čím se zdejší lidé živili a jak vycházeli se svými sousedy.

Autorem rukopisu je historik Krkonošského muzea Správy Krkonošského národního parku Jiří Louda a kresby zpracoval přední český ilustrátor komiksové literatury Tomáš Chlud. Celkový rozsah knihy čítá celkem 132 stran formátu A4.

Ve dvanácti komiksech si malí i velcí mohou přečíst například o tom, jak Benediktini osidlovali kraj na horním Labi, příběh lyžařského mistra Bohumila Hanče, o Josefíně Kablíkové - kněžce krkonošské flory či o největším válečném konfliktu v Krkonoších, kterým byla tzv. Bramborová válka.

Kniha vychází jak v české, tak německé mutaci, bude v prodeji za cenu 399 Kč u všech dobrých knihkupců, na informační centrech nebo na eshopu https://www.krasneknihy.cz/shop/.

(jš, tz-grm)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Green Mango