Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov nadále povede Jana Totková

19. 10. 2021

page.Name
Ředitelkou Sdružení ozdravoven a léčeben (SOL) okresu Trutnov bude ekonomka Jana Totková, bývalá zástupkyně ředitelky SOL Jany Třešňákové, která na funkci v létě rezignovala. Rozhodla o tom v pondělí rada kraje, řekl novinářům radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink (HDK).

Rada pověřila Totkovou vedením organizace od 1. července 2021 po odchodu Třešňákové do doby ukončení výběrového řízení na nového ředitele.

Nový ředitel měl původně vzejít z výběrového řízení, které rada vyhlašuje pro každou ředitelskou pozici krajské příspěvkové organizace. „Rada 4. října nepřijala návrh na jmenování nového ředitele SOL. Radě jmenování doporučila výběrová komise. Toto doporučení rada neakceptovala. Výběrové řízení rada 18. října zrušila a následně jmenovala do pozice ředitelky organizace Janu Totkovou,“ řekl bez dalších podrobností mluvčí kraje Dan Lechmann.

Do později zrušeného výběrového řízení se přihlásil jediný kandidát, bývalý náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Pod Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov spadá osm zařízení. Patří sem například dětské ozdravovny v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně, Dvoře Králové nad Labem, rehabilitační ústav v Hostinném nebo Léčebna zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Rozpočet organizace pro rok 2021 je 292 milionů korun, Královéhradecký kraj na provoz přispívá ročně 40 milionů korun.

Pobyty poskytují ozdravovny na základě návrhu dětského lékaře a po schválení revizním lékařem zdravotní pojišťovny, která pobyt plně hradí. O děti se starají zdravotní sestry, vychovatelky, fyzioterapeuti i dětští lékaři. Při každé ozdravovně je i škola, kam děti během pobytu docházejí na výuku. Před pandemií dětské ozdravovny kraje ročně ubytovávaly okolo 2000 dětí ve věku tři až 15 let.

ČTK
Foto: Facebook Dětská ozdravovna Špindlerův Mlýn - Bedřichov