Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Zrekonstruovaná kaple ve Slavětíně otevře veřejnosti dveře dokořán

13. 10. 2021

page.Name
Manželé Renata a Rudolf Kasperovi, kteří nechali ve Slavětíně nedaleko Trutnova zrekonstruovat kapli sv. Josefa a tím ji zachránili před zkázou, pořádají v této dominantě obce tuto sobotu od 10 do 12 hodin Den otevřených dveří pro veřejnost. Oba majitelé historického objektu budou při této události osobně přítomni.

„Vzhledem k tomu, že je kaple, pokud se tam zrovna nekoná nějaká akce, přes týden uzavřena, rozhodli jsme se, umožnit lidem, aby si ji mohli prohlédnout a seznámili se s její historií, rekonstrukcí a uměleckými díly v interiéru,“ řekl trutnovský podnikatel Kasper. Navíc v zádveří jsou k dispozici tabule, kde jsou texty související s kaplí i fotografie.

Od ukončení rekonstrukce byly v kapli uspořádány tři koncerty a touto cestou by i v budoucnosti chtěli majitelé jít. „Další koncert v kapli plánujeme před letošními Vánocemi. Chceme, aby zde v budoucnu zněly různé žánry, například komorní hudba, jazz, uvažujeme i o recitaci poezie. Rovněž bychom kapli chtěli nabídnout většinou německým rodákům, kteří se ve Slavětíně do roku 2019 scházeli, než přišla covidová pandemie,“ vysvětlil Rudolf Kasper.

čtěte také:


Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek