Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Za houbařem do lesa museli záchranáře dovézt hasiči

20. 8. 2021

Za houbařem do lesa museli záchranáře dovézt hasiči 0 snímků
Ačkoliv nebyl v perfektní kondici, vydal se 74letý houbař do lesa. Naštěstí měl u sebe mobil. Když se mu udělalo zle, dokázal si přivolat pomoc. Záchranáře pak za ním do těžce přístupného terénu museli dovézt hasiči.

Na nepříjemnou situaci, která se stala osamocenému houbaři uprostřed hlubokého lesa, dnes upozornili záchranáři na Facebookovém profilu. Případ zdravotní indispozice se stal na Královédvorsku.

„Při pohybu v terénu stihla seniora náhlá nevolnost, která mu znemožnila pohyb. Naštěstí měl u sebe mobilní telefon a tak mohl kontaktovat tísňovou linku,“ upřesnili zdravotníci.

Na pomoc mu vyrazili zdravotníci a hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Vzhledem k terénu to neměli snadné. „Muže nakonec lokalizovali a v lesním terénu nalezli. Kus cesty ale museli urazit v terénním speciále hasičů,“ uvedli zdravotníci.

Po poskytnutí potřebné přednemocniční péče byl pacient - částečně pěšky, částečně vozem - dopraven na přístupnější místo. Tam ho naložili do sanitky a převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.

„Prosíme všechny (nejen) houbaře, aby nepřeceňovali své síly a ideálně se na výpravy za lesním bohatstvím pouštěli minimálně ve dvou. Doporučujeme mít u sebe mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Záchranka,“ oznámili zdravotníci.

(pac, tz-zzs)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ZZS Královéhradeckého kraje