Pondělí

15. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Janské Lázně v pátek oslaví 40 let fungování dětské léčebny Vesna

14. 9. 2021

page.Name
Celodenní zábava pro děti, možnost vyzkoušení dětských procedur, jízdy vláčkem Vesna, vystoupení hudebních kapel a řada dalších atrakcí. To všechno nabídne tento pátek slavnostní akce u příležitosti 40 let od otevření dětské Léčebny Vesna v Janských Lázních.

„Máme radost, že můžeme oslavit takové jubileum. Je to připomenutí toho, že již čtyřicet let úspěšně léčíme nemocné dětičky,“ uvedla Kateřina Kaufmannová, obchodní náměstkyně a vedoucí oddělení auditu a řízení kvality státních léčebných lázní Janské Lázně.

Dětská léčebna Vesna, kterou na přelomu 70. a 80. let minulého století vybudovali italští stavitelé, se specializuje na dětské klienty s onemocněním pohybového aparátu, dýchacího ústrojí a klienty s nervovým onemocněním. Světovou proslulost získala léčbou následků dětské mozkové obrny. V současné době má toto špičkové zdravotnické zařízení šest pater s více než 300 lůžky. V loňském a letošním roce navíc prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací.Páteční slavnostní program před Vesnou začne v 10 hodin dopoledne. „Během dne si mohou zájemci Vesnu prohlédnout, vyzkoušet si procedury, ale užít si i doprovodný kulturní program a bohaté občerstvení,“ uvedla Kateřina Kaufmannová. Při vstupu do vnitřních prostor je podle Kaufmannové nezbytné dodržovat hygienická pravidla a zůstává zde nutnost prokázat se negativní testem nebo ukončeným očkováním.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Janské Lázně