Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Lidé přišli sklidit bylinkovou úrodu do Domova sv. Josefa v Žirči

27. 9. 2021

Lidé přišli sklidit bylinkovou úrodu do Domova sv. Josefa v Žirči 0 snímků
Jak si připravit domácí koření? Opravdu bylinky léčí? Jak pečovat o zahradu? Odpovědi nejen na tyto otázky zazněly při sobotním 3. Bylinkobraní v Domově sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Bylinkobraní je benefiční akce, jakási pomyslná tečka za létem. Hlavně ale den plný zábavy i osvěty. Program byl pestrý. Například při komentované prohlídce Domova sv. Josefa se návštěvníci dozvěděli informace o rehabilitaci a fungování domova pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Unie Roska zahájila vernisáží výstavu děl nemocných roztroušenou sklerózou. Kdo ji nestihl během Bylinkobraní, může si ji prohlédnout do konce října v chodbě ze zahrady ke kavárně.

V altánu si lidé vychutnali autorskou tvorbu tria Kurucz, Pilař a Pýcha. Tři umělci se nechali inspirovat tvorbou lidí s roztroušenou sklerózu. O hudbu se postaraly kapely 2 Jaja, Petr Novák revival band a jazzové Duo Bohdan Janeczek.

Kdo chtěl, mohl se v zahradě a kavárně občerstvit bylinnými sirupy Camellus. V kostele sv. Anny proběhla Mše svatá. A také koncert Václava Uhlíře a Metoděje Uhlíře k příležitosti křtu CD vydaného k 20. výročí Domova sv. Josefa.

Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Stávající kotle jsou totiž dvacet let staré a dožívají. Přesný výtěžek z akce bude známý až po rozpečetění pokladniček na královédvorské radnici. Odhadem se vybralo kolem 60 tisíc korun. Jinými slovy: Rozlučka s babím létem na podporu nemocných slaví úspěch.

(pc, tz-dsj)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek