Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Část lyžařských areálů v neděli ukončí zimní sezonu

17. 3. 2022

page.Name
Část skiareálů v Krkonoších v neděli s koncem jarních prázdnin ukončí lyžařskou sezonu. Provoz zastaví areály Černý Důl, Velká Úpa, Prkenný Důl u Žacléře či Labská ve Špindlerově Mlýně. Sněhu na sjezdovkách je stále dostatek a střediska nabízejí velmi dobré lyžování. Hlavní krkonošské areály budou i po neděli nadále v provozu.

V největším českém lyžařském středisku Špindlerův Mlýn je zatím vše v provozu, na sjezdovkách leží od 50 do 70 centimetrů sněhu. „Podmínky k lyžování jsou zatím vynikající. Posledních 14 dnů byly teploty převážně v noci pod nulou, sníh neubývá ani přes den,“ řekl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Špindlerovští plánují provoz až do 10. dubna s tím, že s nedělním koncem jarních prázdnin a úbytkem lyžařů budou postupně, jako každý rok, utlumovat provoz. V neděli se tak naposledy bude lyžovat na sjezdovce Labská. Areál na Medvědíně a Horních Mísečkách by měl být otevřený do konce března, ale v případě příznivého počasí a zájmu lyžařů by mohl být v provozu až do neděle 3. dubna. V areálu Svatý Petr, který má sjezdovky k severu a sníh z nich odtává nejpomaleji, se bude lyžovat do 10. dubna.

SkiResort Černá hora – Pec aktuálně nabízí 45 kilometrů sjezdovek s až 140 centimetry sněhu. V neděli SkiResort kromě Černého Dolu a Velké Úpy ukončí provoz i v menším areálu Svoboda nad Úpou. Skončí také provoz lyžařského přejezdu na lyžích a rolbou mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou. SkiResort také v neděli ukončí skibusovou dopravu mezi areály kromě linky mezi Velkou Úpu s Pecí pod Sněžkou, která bude jezdit do neděle 27. března. Postupně do neděle s výjimkou sjezdovky Javor v Peci pod Sněžkou skončí i večerní lyžování.

Od pondělí 21. března se bude nadále lyžovat v areálech SkiResortu na Černé hoře u Janských Lázní a v Peci pod Sněžkou, kde budou mít lyžaři k dispozici dohromady asi 22 kilometrů sjezdovek. „Provoz na Černé hoře a v Peci bude postupně upravován dle aktuálních sněhových a klimatických podmínek. Běžkařské stopy na Černé i Světlé hoře a v Peci pod Sněžkou budou upravovány přinejmenším do konce března,“ uvedl SkiResort.

Na krkonošských hřebenech položený skiareál Malá Úpa počítá s nepřetržitým provozem celého střediska do 27. března. Následně do 31. března by měl být v provozu pouze vlek Pomezky a dětský park na Pomezkách. Od 1. do 3. dubna, kdy sezona v Malé Úpě skončí, by se mělo opět lyžovat v celém středisku. Skiareál Herlíkovice – Bubákov u Vrchlabí sezonu ukončí v neděli 27. března. Večerní lyžování již areál ukončil.

V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Při druhém lavinovém stupni jsou podmínky pro túry převážně bezpečné. Na hřebenech Krkonoš leží 120 až 180 centimetrů sněhu.

ČTK
Foto: Miloš Šálek