Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Zimní sezonu hoteliérům zachránilo až únorové covidové rozvolnění

20. 3. 2022

page.Name
Letošní zimní sezona v hotelích a penzionech v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn začala naplno až s rozvolněním covidových restrikcí v únoru. Do té doby byla velmi slabá, protože chyběli turisté ze zahraničí. Velký propad hotely pocítily zejména v lednu. ČTK to řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura.

"Uplynulá sezona umožnila ubytovatelům se po dvou covidových letech plných omezení alespoň trochu nadechnout a přežít. Částečně umožnila vyrovnat minulé ztráty," řekl Jandura.

Start zimní sezony začal ve Špindlerově Mlýně pro ubytovatele špatně, protože kvůli nepříznivé koronavirové situaci byly zrušeny zimní hokejové hry plánované na 7. až 11. prosince. Rozpačitý byl podle Jandury silvestrovský týden, který jindy býval vyprodaný téměř ze 100 procent. "Vyprodáno nebylo, lidé méně utráceli a následně úplně vypadl takzvaný pravoslavný týden do 6. ledna," řekl Jandura.

Nejhorší byl podle něj leden, některé hotely a penziony vykazovaly tržby jako v listopadu, kdy je v Krkonoších minimum turistů. Změna přišla až s únorovým uvolněním covidových omezení v Česku i v dalších evropských zemích. "Únor již byl výborný, vrátili se Němci, Holanďané i Poláci. Najeli i Češi, kteří dali přednost jistotě jarních prázdnin na českých horách," řekl Jandura.

Hoteliéři věří, že i závěr sezony jim pomůže letošní bilanci vylepšit. "Sněhu je na sjezdovkách dostatek, lyžovat se bude do 10. dubna. V některých hotelech lze na konec sezony získat k pobytu skipas zdarma," řekl Jandura.

ČTK
Ilustrační foto: Špindlerův Mlýn