Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Do Chotěvic se slétnou kachny. Na srazu citroënů zahrají Tata Bojs

15. 6. 2022

Do Chotěvic se slétnou kachny. Na srazu  citroënů zahrají Tata Bojs 4 snímků
Kachny, kachny, kachny… Nejslavnější hláška z českého filmu Rozpuštěný a vypuštěný ožije o víkendu v kempu Svatá Kateřina. Uskuteční se tam sraz Citroënů 2CV, legendárních aut označovaných lidově právě slovem kachny.

Příznivců unikátních vozů rozhodně není málo. Když se v roce 2019 konaly oslavy 100 let založení francouzské značky Citroën v pražských Letňanech, zúčastnilo se na 140 aut a 10 tisíc návštěvníků. Velkolepý má být i národní sraz, který se od pátku do neděle uskuteční v Chotěvicích. Jeho pořadatelé chtějí vzdát hold nejen legendární značce, ale také legendám francouzské kinematografie a zejména herci Jean Paulu Belmondovi.

„V pátek chceme sraz otevřít veřejnosti a potěšit všechny návštěvníky, milovníky a obdivovatele veteránských vozů a zároveň podpořit českou kulturu. Proto jsme připravili ve spolupráci s kapelou Tata Bojs, která má svým zaměřením v podobě některých textů a videoklipů blízko k francouzským automobilům a má v tomto kraji širokou posluchačskou a fanouškovskou základnu, zcela ojedinělý koncert,“ vysvětluje Jan Červený, frontman kapely 2CV Band a jeden z členů 2CV Clubu, který akci pořádá.

Tata Bojs nehrají na srazu náhodou. Baskytarista Mardoša totiž jednu proslulou kachnu vlastní. Citroëny mají i další známé osobnosti. „Pozvali jsme architekta, herce a spisovatele Davida Vávru, zakladatele divadla Sklep, herce a scénáristu Petra Čtvrtníčka a nepostradatelnou skupinu 2CV Band, složenou z muzikantů a majitelů značky Citroën, která tradičně vystupuje na národních i světových setkáních této automobilové značky. Všichni účast potvrdili,“ říká Červený.

Areál kempu Svatá Kateřina bude pro návštěvníky pátečního koncertu otevřen od 19 hodin. Omezený počet vstupenek je v prodeji v síti www.goout.cz. Více informací o pátečním koncertu naleznete na webových stránkách www.2cvsvkaterina.cz.

(pac, tz-jče)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Spolek 2CV Club Jesenice