Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Do Chotěvic se slétnou kachny. Na srazu citroënů zahrají Tata Bojs

15. 6. 2022

Do Chotěvic se slétnou kachny. Na srazu  citroënů zahrají Tata Bojs 4 snímků
Kachny, kachny, kachny… Nejslavnější hláška z českého filmu Rozpuštěný a vypuštěný ožije o víkendu v kempu Svatá Kateřina. Uskuteční se tam sraz Citroënů 2CV, legendárních aut označovaných lidově právě slovem kachny.

Příznivců unikátních vozů rozhodně není málo. Když se v roce 2019 konaly oslavy 100 let založení francouzské značky Citroën v pražských Letňanech, zúčastnilo se na 140 aut a 10 tisíc návštěvníků. Velkolepý má být i národní sraz, který se od pátku do neděle uskuteční v Chotěvicích. Jeho pořadatelé chtějí vzdát hold nejen legendární značce, ale také legendám francouzské kinematografie a zejména herci Jean Paulu Belmondovi.

„V pátek chceme sraz otevřít veřejnosti a potěšit všechny návštěvníky, milovníky a obdivovatele veteránských vozů a zároveň podpořit českou kulturu. Proto jsme připravili ve spolupráci s kapelou Tata Bojs, která má svým zaměřením v podobě některých textů a videoklipů blízko k francouzským automobilům a má v tomto kraji širokou posluchačskou a fanouškovskou základnu, zcela ojedinělý koncert,“ vysvětluje Jan Červený, frontman kapely 2CV Band a jeden z členů 2CV Clubu, který akci pořádá.

Tata Bojs nehrají na srazu náhodou. Baskytarista Mardoša totiž jednu proslulou kachnu vlastní. Citroëny mají i další známé osobnosti. „Pozvali jsme architekta, herce a spisovatele Davida Vávru, zakladatele divadla Sklep, herce a scénáristu Petra Čtvrtníčka a nepostradatelnou skupinu 2CV Band, složenou z muzikantů a majitelů značky Citroën, která tradičně vystupuje na národních i světových setkáních této automobilové značky. Všichni účast potvrdili,“ říká Červený.

Areál kempu Svatá Kateřina bude pro návštěvníky pátečního koncertu otevřen od 19 hodin. Omezený počet vstupenek je v prodeji v síti www.goout.cz. Více informací o pátečním koncertu naleznete na webových stránkách www.2cvsvkaterina.cz.

(pac, tz-jče)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Spolek 2CV Club Jesenice