Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Do dvorské zoo dorazili první tučňáci pro novou expozici

30. 6. 2022

page.Name
Do Safari Parku Dvůr Králové ve středu večer dorazili z Nizozemska první tučňáci brýloví pro novou expozici Jihozápadní Afrika. Hejno 24 tučňáků dvorští chovatelé získali z nizozemských zoo v Arnhemu a Amsterdamu.

„Cesta do safari parku trvala přes deset hodin, okamžitě po příjezdu kolegové tučňáky zvážili, odečetli jim čipy a zběžně je prohlédli. Zdá se, že náročný transport zvládli dobře,“ uvedl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Hejno tučňáků, které dvorská zoo dosud nechovala, si nyní bude zvykat na nový domov. Zatím ptáci využívají vnitřní ubikaci a přilehlý dvorek, postupně se budou seznamovat s expozicí, venkovním bazénem a také s novými chovateli. „Tučňáci jsou velmi citliví na stres, proto jejich přivykání potřebuje čas,“ sdělila mluvčí zoo Zuzana Boučková. Podrobnosti k nové expozici a jejímu otevření zoo sdělí příští týden.

Expozice Jihozápadní Afrika by podle dřívějších informací zoo měla přijít na více než 100 milionů korun. Její nejatraktivnější části má být venkovní pavilon tučňáků. V expozici, která je vedle správní budovy v historické části zoo, budou žít zvířata z Namibie a Jižní Afriky.

ČTK
Foto: Helena Hubáčková / Safari Park Dvůr Králové