Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Oprava silnice u Hertvíkovic zkomplikuje cestu mezi Trutnovem a Vrchlabím

9. 6. 2022

page.Name
Oprava silnice a mostu u podkrkonošských Hertvíkovic do listopadu zkomplikuje řidičům cestu mezi Trutnovem a Vrchlabím. Stavbaři s opravou silnice o délce 3,3 kilometru začali ve středu. Řidiči budou opravovanou silnici objíždět po přilehlé provizorní cestě, provoz na ní budou řídit semafory. ČTK to dnes řekla regionální mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Petra Drkulová. Na Trutnovsku nejde o jedinou komplikaci v dopravě.

Opravovaný úsek zničené silnice je mezi Hervíkovicemi a Mladými Buky. Opravu silnice i mostu udělá společnost Colas za 43 milionů korun bez daně.

Kvůli rekonstrukci je nyní uzavřená silnice II/300 z Trutnova do Prkenného Dolu, která je také důležitou spojnicí Žacléře s vnitrozemím a mnoho řidičů ji využívá k cestě do Polska.

Od března stavbaři pracují na obnově tří takzvaných polských mostů přes řeku Úpu na jediné přístupové silnici II/296 do Pece pod Sněžkou. Mosty, které postavily polské firmy v sedmdesátých letech minulého století, byly v havarijním stavu a stavbaři je do konce října postaví znovu. Řidiči staveniště objíždějí po provizorních mostech.

Od 2. května ŘSD opravuje frekventovanou výpadovou silnici I/14 z Trutnova směrem na Vrchlabí a Pec pod Sněžkou. Oprava potrvá do poloviny června.

V samotném Trutnově stavbaři na páteřní silnici přes město v Pražské ulici předělávají křižovatku na kruhový objezd. Stavba potrvá do prosince. Provoz přes křižovatku je ve směru od Hradce Králové do centra Trutnova jednosměrný. V opačném směru musejí řidiči objížďkou přes Úpské nábřeží a ulicí Československé armády.

ČTK