Neděle

16. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Dobročinná sbírka aneb Všichni spolu v jednom autě

6. 7. 2022

page.Name
Lucie Machylová z Bernartic je maminkou dvou chlapců, dnes vlastně již puberťáků, z nichž každý trpí nějakou formou zdravotního handicapu. Na naši redakci se obrátila s prosbou a informacemi o sbírce, kde se snaží vybrat peníze za účelem opatření nového prostornějšího auta, nezbytného pro fungování rodiny.

„Staršímu synovi je 16 let a mladšímu bude letos čtrnáct. Starší syn se mi neplánovaně narodil už v 18 letech. Narodil se předčasně ve 27. týdnu těhotenství, a přesto, že to zvládl všechno výborně, byl u něho po roce života zjištěn úbytek bílé hmoty na mozku, kde mu zůstala jizva a s manželem jsme se stali sběrateli. Bohužel, jen diagnóz,“ svěřila se. „Na doporučení a vlastně i z vlastní touhy po zdravém dítěti jsme mu v jeho dvou a půl letech pořídili sourozence. Nakonec se ale ani jemu zdravotní komplikace nevyhnuly, jen se na jejich příčinu dodnes nepřišlo,“ dodala.

Přesto, že je staršímu synovi 16 let, vývojově se zastavil kolem dvou let. „Dnes je to takové mé 180 centimetrů vysoké dlouhé batole,“ uvedla maminka Lucie s tím, že v případě zájmu se více můžete dočíst přímo v popisu sbírky na portálu Donio.cz.

Sbírka je na větší vozidlo, které bude natolik prostorné, že se do něj vejde synův sportovní vozík, který není možné složit, protože má pevný rám. „Pro nás je ale velmi důležitý, protože nám umožňuje pohyb i mimo asfalt a možnost dostat se ven po sérii operací nohou, které ho čekají. S tímto vozíkem se nyní do automobilu nevejdeme všichni, protože pro jeho naložení je třeba složit dvě sedadla ve druhé řadě,“ prozradila Lucie Machylová.

Cílová částka je orientační. Jakákoliv vybraná částka bude použita k úhradě osobního automobilu, a to ojetého či nového.

(bog, lma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Lucie Machylové