Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Nachmelenej pochoďák s tankovým pivem pod širým nebem

26. 7. 2022

Nachmelenej pochoďák s tankovým pivem pod širým nebem 0 snímků
Letos proběhl již šestý ročník akce s názvem Nachmelenej pochoďák v Bílé Třemešné. Během sobotní deset kilometrů dlouhé trasy, přes horu Zvičinu, měli účastnící možnost ochutnat osm piv různých pivních stylů a další pak na ně čekaly areálu festivalu.

„Počet účastníků každým rokem roste. Nachmelenej pochoďák začínal s 200 až 250 lidmi, co se vydali na trasu, zatímco tento rok se nám naplnila kapacita 800 míst,“ uvedla Jana Tremerová, maminka pořadatele Nachmelenýho pochoďáku a také členka spolku Střemcha, který zaštituje tuto akci. „Ze začátku jsme šli do rizika, protože jsme organizačně nevěděli, jaké množství piva zajistit, aby ho nebylo málo anebo naopak velký přebytek. Zatím nám to ale každý rok vyšlo,“ dodala.

Jak se vybírají a shání piva, které se na Nachmeleným pochoďáku každým rokem obměňují? „Když nám nějaké pivo chutná, tak zkusíme oslovit pivovar, a pokud je s ním dobrá spolupráce, na pochoďáku se pak objeví,“ vysvětluje organizátor pivního výšlapu Ondřej Tremer.

Letošní novinkou, jež sklidila velký úspěch u velkých i malých pivařů, bylo tankové pivo Trautenberk. Zajímavostí bylo, že bylo uskladněno v jakémsi prototypu lodního kontejneru, v němž vybudované kompletní zařízení na tankové pivo. Protože se tato novinka osvědčila, rádi by ji pořadatelé zachovali i do následujících ročníků. A můžeme se v příštích letech těšit ještě na další inovace? „Ano, ale vše je zatím jen v hlavě. Určitě to chceme každý rok něčím přiživit. Hlavní cíl je, aby to nezačalo stagnovat,“ podotkl Ondřej Tremer.

A jak se vlastně šestý ročník vydařil? „Podle lidí, kteří mě zastavovali, se letošní ročník velmi povedl. Zatím jsem dostával samé pozitivní ohlasy. Za mě mohu říct, že to byl první ročník bez technických problémů, které bych jinak musel řešit, a tak letošek byl i pro mě o něco klidnější,“ uzavřel Ondřej.

Barbora Amlerová
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Kriegler