Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Nachmelenej pochoďák zavede příznivce dobrého piva na Zvičinu

20. 7. 2022

Nachmelenej pochoďák zavede příznivce dobrého piva na Zvičinu 0 snímků
Máte rádi výlety a pivo? Tak pozor! V sobotu si můžete tohle spojení užít dohromady. „Jednou jsem jel ze školy, a tak mě to napadlo, že by bylo hezké spojit příjemné s užitečným,“ říká Ondřej Tremer, pořadatel akce s názvem Nachmelenej pochoďák. O co se jedná? Z Bílé Třemešné se vydáte na výlet na kopec Zvičina a zpět a cestou si uděláte několik pivních zastávek. Po dokončení trasy se navíc můžete těšit na další pivo, zábavu a koncerty v areálu festivalu.

Rok od roku se ochutnávka pivních speciálů doprovázená výstupem na podkrkonošskou horu těší větší oblibě a letošní, již šesté, putování bude zřejmě vyprodané. Kapacita pochodu, který zaštiťuje spolek Střemcha, je 850 míst.

„Zbývá nám asi ještě 150 vstupenek,“ hlásil ve středu kolem poledne Ondřej Tremer, pro kterého hlavním motivem pořádání akce je, že chce mezi lidmi zvýšit povědomí o pivní kultuře a pivních stylech. „Většina lidí zná klasického ležáka a dál přes to nejede vlak. My se k nám proto snažíme každý ročník dostávat nové pivovary a seznamovat lidi s novými značkami a pivními styly,“ dodal.

Na desetikilometrovém okruhu se startem a cílem v centru Bílé Třemešné bude pro účastníky pochodu připraveno osm pivních stanovišť ze sedmi pivovarů – SQBRU, Záhora, Nachmelená opice, Trautenberk, Kynšperský pivovar, náchodský Primátor a ochutnat bude možné i zahraniční bavorský Bayreuther. Pořadatelé každý rok pivovary střídají. Jedinou stálicí je Trautenberk, se kterým mají dobré vztahy a pokaždé od nich dostanou jiné pivo.

Letošní velkou zajímavostí bude, že se organizátorům podařilo vyjednat s jednou firmou, která sídlí nedaleko Hradce Králové, zapůjčení prototypu lodního kontejneru, v němž je vybudované kompletní zařízení na tankové pivo. A právě s pivovarem Trautenberk se dohodli, že ho naplní. První a poslední pivo pochodu tak bude tankový Trautenberk, což určitě každý ocení.

Na jaké pivo se nejvíc těší Ondřej Tremer? Odpověděl, že asi na Sůldva z pivovaru SQBRU, což je kyseláč s limetkou a mořskou solí. „To bude hodně zajímavé,“ sdělil na adresu zlatavého moku ve stylu Gose z létajícího pivovaru z Prahy, který pod Krkonoše přiveze svrchně kvašenou nefiltrovanou pšeničnou dvanáctku. Další velkou premiéru pivního stylu, která na pochoďáku ještě nebyla, bude NEIPA z malého rodinného Pivovaru Záhora z Kněžiček. Šestnáctka se skvělým aroma vás prý naprosto pohltí. A za odměnu si ji dáte přímo na Zvičině.  

„Všechno pivo bude samozřejmě čepované, žádné lahvové. Všechno máme v chlaďáku a snažíme se, aby kvalita piva byla na prvotřídní úrovni, jak nám to samozřejmě podmínky dovolí,“ zdůraznil Ondřej Tremer.

Po návratu z pochodu zpět do areálu tam budou probíhat pivní soutěže, přičemž už putování po trase bude provázet pivní kvíz. Z těch, kteří ho správně vyplní, pak bude vylosováno několik vítězů. Uskuteční se i další soutěže o zajímavé, převážně pivní ceny.

A jelikož se jedná o festival, bude se tady zpívat i tančit. Na velké stage se uskuteční koncerty tří skupin, shodou okolností pocházejících z Hradce Králové. V 16.45 hodin vystoupí se svým autorským blues rockem kapela Noband Brothers, v 19:30 ji vystřídá pop-rockový Malone, který má ale velký přesah do různých žánrů a v 21:30 se můžete těšit na Mr. Moss a jeho vlnivé elektroswingové rytmy.

Program v areálu, kde na účastníky festivalu čeká ještě až dalších čtrnáct druhů piva, bude ukončen hodinu před půlnocí. A na závěr ta nejdůležitější informace o čase: zahájení odbavení pro pochod je v sobotu od 10 do 13 hodin.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš