Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Pomozte vybrat peníze pro Lenku, aby mohla dýchat a neochrnula

11. 4. 2022

page.Name
Pomozte Lence dýchat a neochrnout je sbírka, která momentálně probíhá na crowdfundingové platformě www.znesnaze21.cz. Sbírku pořádá Lenčin přítel Kamil Sojka ze Žacléře, aby mohli pořídit přístroj, který jí pomůže s dýcháním a zabrání tak tomu, aby ochrnula. „Konkrétně se jedná o Simeox s náhradními sadami TUB25, které bohužel zdravotní pojišťovna nehradí,“ upřesnil Kamil Sojka a dodal, že pro přítelkyni je to jediná cesta, jak může přežít.

Vybrat je potřeba čtvrt milionu korun, od zahájení sbírky přispělo již 217 dárců a k dnešnímu dni je na kontě 87 tisíc korun.

„Z celého srdce bych rád poděkoval všem lidem s dobrým srdcem, kteří zatím pomohli. Je to pro Lenku nepopsatelná pomoc, která jí pomáhá bojovat a nevzdávat se. Doufám, že se najdou i další dobří lidé ochotní pomoci a že se Lenka Simeoxu dožije,“ napsal web sbírky Kamil Sojka.

Lenka se narodila na začátku 6. měsíce těhotenství. Celý organismus byl těžce nevyzrálý, což si vybralo svou daň v podobě závažného zdravotního stavu, se kterým se potýká. Protože jí v plicích chyběla látka zvaná surfaktant, plíce to poznamenalo po zbytek života.

„Poslední dobou má pocit, že jí ten čas běží moc rychle a skutečně neví, co bude, jestli to nějak zvládne udýchat. Simeox už je pro ni jediná cesta, jak ze začarovaného bludného kruhu ven, neboť zlepšuje spirometrii, pomáhá plíce zbavovat hlenu a celkově zlepšuje plicní funkce a pomáhá dýchat, čímž předchází masivním dávkám kortikoidů na plíce a tím pádem i plísním plus zborcení páteře,“ sdělil Kamil Sojka.

Více informací o životním příběhu Lenky a zároveň přispět na přístroj můžete ZDE.


(bog, tz-kso)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Kamila Sojky