Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Safari Park vypustil do venkovní expozice stádo sedmi hrochů

5. 5. 2022

Safari Park vypustil do venkovní expozice stádo sedmi hrochů 0 snímků
Safari Park Dvůr Králové dnes vypustil do venkovní expozice stádo sedmi hrochů, které patří k největším v Evropě. Poprvé je k vidění i samice narozená v zoo loni v prosinci. Dosud byli hroši v zimovišti a návštěvníci je neviděli. Převoz tlustokožců do areálu Jezero hrochů umožnilo oteplení a předpověď příznivého počasí. Hroší skupina patří k největším návštěvnickým lákadlům safari parku. ČTK to řekl mluvčí zoo Michal Šťastný.

Expozici Jezero hrochů zoo otevřela po přestavbě loni v červnu. Úroveň cesty, z níž lidé mohou pozorovat hrochy, klesla o několik metrů, až skoro na úroveň hladiny. Návštěvníci se k hrochům mohou přiblížit téměř na dosah ruky. "Letos v areálu přibyla nová pozorovatelna, z níž lidé mohou vedle hrochů sledovat i osly somálské," řekl Šťastný.

Vypuštěním hrochů do venkovního výběhu se zoo posunula k zahájení hlavní letní sezony 14. května. Chovatelé také postupně vypouštějí další zvířata do venkovních areálů safari, kde mezi nimi jezdí lidé ve vlastních autech. "Africké safari ještě zaplní například antilopy koňské, buvolci, vodušky, přímorožci, zebry, pakoně a na 13. května je plánováno stěhování žiraf," řekl Šťastný.

Areály afrického a lvího safari zoo otevřela v sobotu 1. května. Protože v nich je zatím méně zvířat, nechala zoo do 13. května v platnosti nižší vstupné zimní sezony, kdy základní cena pro dospělého placená na pokladně v hotovosti činí 175 korun. Vjezd osobním autem do afrického a lvího safari je zatím za 50 korun.

Od 14. května vstupné pro dospělého vzroste na 270 korun, meziročně bude o 30 korun vyšší. Ušetřit lze při platbě kartou nebo nákupem vstupenky na internetu. Vjezd autem do safari bude v hlavní sezoně za 370 korun, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné.

Safari park patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 21 procent na 543.772 lidí. Zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je například v chovu nosorožců či žiraf.

ČTK
Foto: Simona Jiřičková/Safari park Dvůr Králové