Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Cukroví a vánočky jako od babičky? Cukrárna Davídek nabízí nejen to!

14. 11. 2022 Komerční sdělení

Cukroví a vánočky jako od babičky? Cukrárna Davídek nabízí nejen to! 0 snímků
Z Trutnova do Hostinného, od cukrárny přes zmrzlinárnu až k bistru, to je ve zkratce rodinný podnik Davídek. Pečení a cukrářská výroba provází rodinu Davidových již třetí generaci. Každoročně pečou cukroví a vánočky pro mnoho domácností na Trutnovsku. Letos tomu není jinak. Navíc s rozvozem po Trutnově a okolí zdarma!

„Když se řekne Davídek, každý si většinou představí náš větrník nebo tradiční chlebíček, který si u nás můžete dát čerstvý každý den od pondělí do neděle,“ říká hned v úvodu Martin David, hlavní cukrář a hnací motor celé výroby.

K pečení se přesunul od truhlařiny, a to v době, kdy se poznal s budoucí manželkou Marcelou, jejíž rodiče v tu dobu provozovali pekařství a cukrářství, které dodávalo hned do několika podniků na Trutnovsku. Společně s neteří se teď starají o zásobení cukrárny koláčky, zákusky a spoustou dalšího sortimentu.

Ve vitrínách denně najdete kolem 15 druhů zákusků, koláčů a dezertů. Slaná i sladká vitrína každé ráno praská ve švech a nabízí široký výběr nejen sladkého, ale také třeba baget, chlebíčků či plněných croissantů.

„Každý má v našem malém podniku určitou roli, která je nenahraditelná. Každý má svou specializaci a snaží se ji dělat, jak nejlíp umí,“ zdůrazňuje Marcela Davidová, která se stará o jeho celkový chod. Je to šéfkuchařka a zároveň manažerka bistra Davídek otevřeného loni na podzim, které najdete jen několik kroků od cukrárny na náměstí v Hostinném - „pod obry“. „Hostinné potřebovalo klasickou českou kuchyni, kde si budou moci lidé za přijatelné ceny dovolit oběd a dobře se nají,“ vysvětluje Marcela. V centru města jste totiž nic takového do loňska nenašli. Marcela je také hlavním organizátor přípravy rautů a slavnostních hostin, které rodinný podnik také nabízí.

Vánoční cukroví od Davídka

Teď je pravý čas objednat si vánoční cukroví. Čím dál více lidí se totiž rozhoduje mít Vánoce v klidu, upéct si třeba jeden dva druhy a se zbytkem se spolehnout na profesionály. Cukrárna Davídek vám také ulehčí život.

Veškeré informace jak si cukroví objednat, jaká je cena a kdy si ho budete moct vyzvednout naleznete ZDE.

Dceru Michaelu poslali rodiče studovat ekonomickou fakultu do Prahy, ale už teď mají všichni jasno, že se na jaře příštího roku naplno přidá do rodinného byznysu, kterému se již teď při škole věnuje. „Na příští rok chystáme velké novinky a moc se těšíme, hlavně teda já, rodiče jsou mi velkou oporou a věří v moje nápady,“ vypravuje sympatická blondýnka.

„Míša se nám stará především o sociální sítě, chystá jídelníčky, směny a mzdy pro zaměstnance. My už bychom to s manželkou nezvládli časově, nemůžeme mít ruce v mouce a zároveň přidávat každý den nové příspěvky. Samozřejmě každou chvíli přijde s nějakou novinkou, kterou pochytila někde ve světě nebo v Praze a my ji pak musíme aplikovat, z čehož mi občas stojí vlasy na hlavě. Každopádně, kdybychom před pár lety usnuli na vavřínech a nevymýšleli nic nového, nejspíš bychom nezískali tolik nových a věrných zákazníků, jako se nám v posledních letech podařilo,” konstatuje a usmívá se Martin.


Autorkou fotografií je Aneta Šimůnková.

Rodina Davidových se snaží spolupracovat převážně s českými dodavateli. Například kávu odebírá od liberecké pražírny Nordbeans. „Nově jsme třeba také začali spolupracovat se společností Rekrabička/rekelímek, takže si u nás můžete dát kávu nebo nechat zabalit oběd do zálohovaného obalu, který jde vrátit v jakémkoliv partnerském podniku po celé ČR,“ poukazuje Michaela.

Cukrárna má otevřeno od pondělí do neděle, v bistru se pak naobědváte každý všední den.

Náměstí 71, 543 71 Hostinné
Tel.: 734 311 004
E-mail: cukrarna.org@email.cz
IG: cukrarnadavidek
FB: Cukrárna - Kavárna Davídek Hostinné
www.cukrarnadavidek.cz