Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Horská služba založila nadační fond Rescue na pomoc záchranářům a jejich rodinám

21. 11. 2022

page.Name
Horská služba založila nadační fond Rescue na pomoc horským záchranářům a jejich rodinám. Fond bude podporovat členy horské služby a jejich rodiny, kteří se dostali kvůli práci záchranáře do obtížné finanční situace. „Horští záchranáři denně nasazují své zdraví a životy. V důsledku úrazu nebo smrti se záchranáři nebo jejich rodiny mohou dostat do situace, kdy potřebují pomoc,“ uvedl člen správní rady fondu a náčelník Horské služby ČR René Mašín.

Fond bude pomáhat profesionálním i dobrovolným členům horské služby, dohromady jde zhruba o 500 záchranářů. Zakladatelem fondu je Horská služba České republiky z.s., která organizuje dobrovolné členy horské služby, a která spolu se státem založenou Horskou službou ČR o.p.s. zajišťuje činnost horské služby v ČR. Obdobné fondy na pomoc horským záchranářům podle Horské služby ČR úspěšně fungují i v zahraničí.

O přidělení pomoci bude rozhodovat správní rada fondu. „Pomáhat chceme zasláním financí na účet poškozeného záchranáře nebo jeho rodiny. Posuzovat se budou všechny okolnosti případu. Hlavní je, aby pomoc byla rychlá a účinná,“ řekl člen správní rady a předseda dobrovolných záchranářů Jaromír Holub.

Zájemci mohou nadační fond podpořit zakoupením oblečení a jiných předmětů s tematikou horské služby na e-shopu, který je na portálu www.ceskeparky.cz. Z každého kusu zboží fond získá nejméně 50 korun. Horská služba v této souvislosti na získávání financí spolupracuje se společností Good Sailors, která má se sháněním peněz pro dobročinné účely zkušenosti. Společnost stojí i za projektem České parky.

ČTK
Foto: www.horskasluba.cz