Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Horská služba varuje před špatně průchozími cestami kvůli novému sněhu

9. 12. 2022

page.Name
Horská služba dnes upozornila v souvislosti s novým sněhem na hřebenech hor na obtížně průchozí cesty bez dostatečného vybavení a časové rezervy. Na hřebenech Krkonoš je 20 až 40 centimetrů sněhu, více ho je ve žlabech a prohlubních, větší množství sněhu zadržuje kleč, vyplynulo z dnešních informací na webu krkonošské horské služby. Lavinové nebezpečí v začínající zimní sezoně v Krkonoších dosud vyhlášeno nebylo.

Například u hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo dnes ráno podle horské služby sedm stupňů pod nulou, zataženo, slabá mlha a 35 centimetrů sněhu.

Meteorologové na dnešek v Královéhradeckém kraji předpověděli oblačno až zataženo, na horách ojediněle slabé sněžení, zpočátku místy oblačno až polojasno. K večeru lze očekávat od jihovýchodu slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty v kraji mají být mezi minus jedním stupněm Celsia a plus dvěma stupni, na horách se budou držet teploty i během dne pod nulou. V sobotu má být v kraji převážně zataženo, místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat kolem nuly, na horách má mrznout.

V Krkonoších se postupně rozbíhá lyžařská sezona. O víkendu zahájí sezonu největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou rozšíří nabídku lyžování. Do pravidelného denního provozu se v sobotu 10. prosince vrátí kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Od začátku listopadu je kvůli údržbě v režimu podzimní odstávky, v provozu byla o víkendech a svátcích. Velké orlickohorské areály v Královéhradeckém kraji, Deštné a Říčky, plánují zahájit sezonu příští týden.

Na Černé hoře na části sjezdovky Anděl se jako na prvním místě v kraji lyžovalo již o posledním listopadovém víkendu, přes týden byl areál mimo provoz. Ode dneška je areál Černá hora v provozu denně, lyžuje se na sjezdovce Anděl v celé délce 1400 metrů v čase 8:30 až 16:00, uvedli dnes zástupci SkiResortu. V provozu je opět také kabinová lanovka na Černou horu. Na Černé hoře je upraveno deset kilometrů běžkařských tratí.

ČTK