Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Hotely a penziony ve Špindlu jsou na Silvestra obsazené z 90 procent

4. 12. 2022

page.Name
V největším krkonošském horském středisku Špindlerův Mlýn jsou hotely a penziony na silvestrovský týden obsazené zhruba z 90 procent. S trochou štěstí lze stále sehnat ubytování ve všech cenových kategoriích. Ubytování meziročně podražilo v průměru o deset procent, zájem o silvestrovské pobyty jsou srovnatelné s dobou před pandemií koronaviru. Pobyty na konci roku jsou ve středisku tradičně nejžádanější.

„Ceny za ubytování se mírně zvedly, kopírují ceny na trhu, inflaci. Hoteliéři a restauratéři jsou ale ohledně zdražování velmi opatrní, protože už nyní je to nepříjemné. Musí ale držet nějaký ekonomický řád," řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura., který je od října starostou města.

Ubytovací kapacita ve Špindlerově Mlýně je podle zástupců radnice asi 16 000 lůžek, z nichž zhruba 8000 připadá na apartmánové domy.

„Zájem o ubytování v silvestrovském týdnu je srovnatelný jako před covidem, tedy zájem je ohromný. Co se týče skladby lidí, tak zahraniční a tuzemští klienti jsou zhruba v rovnováze. Z cizinců převažují Němci a Poláci. Stále lze sehnat ubytování ve všech kategoriích, i když míst rychle ubývá, není na co čekat,“ pravil Jandura.

Zahájení minulé zimní sezony ještě negativně ovlivnily restrikce související s pandemií koronaviru. Minulá zimní sezona podle Jandury proto začala naplno až s rozvolněním covidových restrikcí v únoru, do té doby byla velmi slabá. Začínající sezona je bez omezení a ve Špindlerově Mlýně si od ní slibují návrat k normálnosti, i když ji mohou negativně ovlivnit dopady energetické krize a vysoké inflace. Špindlerovský lyžařský areál by měl zahájit sezonu v pátek 9. prosince.

ČTK
Foto: Facebook Špindlerův Mlýn