Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Lyžařskou sezonu zahajuje i největší krkonošský skiareál ve Špindlu

9. 12. 2022

page.Name
O víkendu zahájí zimní sezonu největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. SkiResort Černá hora – Pec pod Sněžkou rozšíří nabídku lyžování. Lyžovat se bude také na Pomezkách.

Areál Špindlerův Mlýn v sobotu spustí lanovky Hromovka a Pláně. „Od soboty bude v denním provozu modrá sjezdovka ve Svatém Petru s tím, že postupně budeme přidávat, co bude možné. Začínáme v sobotu v 8:30. V poslední době napadlo 15 až 20 centimetrů přírodního sněhu, hodně nám to pomohlo. Zasněžovat jsme začali před dvěma týdny. Sezonu zahajujeme tradičně druhý prosincový víkend," sdělil Adam Svačina ze špindlerovského skiareálu.

Součástí sobotního zahájení sezony bude doprovodný program, který startuje v 10 hodin. Dojde na ukázku záchranných zásahů horské služby, v poledne vystoupí zpěvačka Anna K a od půl páté se můžete po lyžování těšit i na afterparty. Za plného provozu areál nabízí 27 km upravených sjezdovek, o víkendu se bude lyžovat na sjezdovce o délce 2,7 kilometru.

SkiResort Černá hora – Pec za plného provozu na jeden skipas nabízí lyžování zhruba na 50 km upravených sjezdovek v areálech na Černé hoře, v Peci, Černém Dole, Velké a Malé Úpě a Svobodě nad Úpou. Areál Černá hora je od pondělí 5. prosince mimo provoz, nejezdí ani kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu.

„Od pátku 9. prosince se na Černé hoře otevře sjezdovka Anděl v celé délce. Od soboty 10. prosince se bude lyžovat taky na dětské sjezdovce Sport 1 na vrcholu Černé hory. Obě sjezdovky budou otevřené i během všedních dní. V Peci pod Sněžkou předpokládáme zahájení lyžařské sezony v úterý 13. prosince. Kdy otevřeme další sjezdovky, budeme upřesňovat později s ohledem na vývoj počasí," uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. V provozu bude na Černé hoře i kabinová lanovka.

Nepřetržitý provoz o nadcházejícím víkendu zahájí také areál Malá Úpa. Od soboty 10. prosince do pátku 16. prosince bude lyžování možné na sjezdovce Pomezky v délce jednoho kilometru. Celý areál, tedy sjezdovky Pomezky, U Kostela, Trautenberk, Kolbenka a Dětské Parky, bude v provozu o víkendu 17. a 18. prosince, ale od 19. do 24. prosince pojede opět jen sjezdovka Pomezky. Celý areál včetně kluziště bude v provozu od 25. prosince, uvedl na  webu  Skiareál Malá Úpa společnosti SKIMU.

ČTK
Foto: Miloš Šálek