Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Závada odstraněna, vrchlabské Aquacentrum bude opět otevřené

27. 12. 2022

Závada odstraněna, vrchlabské Aquacentrum bude opět otevřené 0 snímků
Vrchlabské Aquacentrum, které muselo dnes sedm hodin po svém slavnostním otevření kvůli technické závadě přerušit provoz, zítra opět otevře. Závada je odstraněna, oznámil ředitel Aquacentra Jiří Dušek.

"Zítra se vracíme do běžného provozu. Závadu se podařilo odstranit. Jsem za to velmi rád," uvedl ředitel. Brány vrchlabské volnočasové atrakce se tak zítra otevřou v 10 hodin a Aquacentrum bude v provozu do 20 hodin. 

Podle ředitele Duška hned v první den svého provozu Aquacentrum přivítalo 305 návštěvníků. Jeho provoz ale musel být po sedmi hodinách od slavnostního otevření kvůli technické závadě na rozvaděči elektřiny přerušen. Zhruba devadesát návštěvníků, kteří v něm v tu dobu bylo, muselo objekt opustit. Podle dřívějšího vyjádření vrchlabského místostarosty Alfréda Plašila se u nich bude řešit kompenzace.

Stavba bazénu ve Vejsplaších začala loni na jaře. Samotné vybudování vyšlo na 196,5 milionu korun bez DPH oproti původně odhadované částce 188 milionů. Cena se podle vedení radnice zvýšila zhruba o 8,5 milionu korun kvůli růstu cen stavebních materiálů.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz