Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Chirurgická klinika ANSA ve Vrchlabí se stala součástí Penta Hospitals

22. 10. 2022

page.Name
Skupina Penta Hospitals převzala chirurgickou kliniku ANSA ve Vrchlabí, která se stane součástí vrchlabské nemocnice. Doplní tak nemocniční portfolio výkonů o další služby pacientům. Klinika ANSA sídlí v historickém centru Vrchlabí zhruba 300 metrů od nemocnice, což nabízí možnost personální spolupráce obou zařízení. Nemocnice Vrchlabí je od roku 2016 členem skupiny Penta Hospitals CZ.

„Dlouhodobě se snažíme hledat především synergii mezi potenciální investicí a našimi stávajícími zařízeními, což je přesně to, co s sebou začlenění ANSA do naší skupiny přináší,“ uvedla generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Podle ředitele vrchlabské nemocnice Michala Mrázka se pracoviště chirurgické kliniky od standardního nemocničního provozu liší.

„Pacienti jsou zde odoperování a do 24 hodin opouští zařízení. Provádí se zde proto výkony, které nevyžadují delší hospitalizaci, například artroskopie, operace kýly, křečové žíly, ale součástí operativy je i plastická chirurgie,“ sdělil Mrázek.

Nemocnice Vrchlabí pokrývá zdravotní péči od ambulantních specialistů, přes akutní péči, až po péči následnou. Založena byla roku 1832 a v roce 2016 se stala jedním ze základů, na kterém investiční skupina Penta začala v České republice budovat zdravotnickou skupinu Penta Hospitals CZ. Ta v současnosti zahrnuje šest nemocnic, ambulantní služby, nebo síť specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou – Alzheimer Home, uvedli zástupci skupiny.

ČTK
Foto: Penta Hospitals