Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Zoo při Týdnu duchů zaplní přes deset tun dýní, ukáže mladé levharty

19. 10. 2022

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem zaplní od soboty při tradičním Týdnu duchů rekordních více než deset tun dýní. Lidé si z nich budou moci do neděle 30. října vydlabat dýňová strašidla. V pondělí 24. října návštěvníci zoo budou moci poprvé vidět dva levharty perské narozené v srpnu. Vzácné šelmy chovatelé vypustí do venkovního výběhu.

Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 29. října strašidelná stezka. Akce každoročně do zoo přiláká tisíce lidí, loni jich bylo přes 20 000. V roce 2020 se kvůli covidovým restrikcím nekonala.

Dýně budou pracovníci zoo na tři místa určená k dlabání navážet podle potřeby. „Dýní máme letos připraveno nejvíc v historii. Jsou určené k ozdobení safari parku. Prosíme návštěvníky, aby dýni po vydlabání umístili na nějaké hezké místo v areálu,“ uvedla koordinátorka akce Jana Hudcová. K dlabání by si lidé měli přinést vlastní nástroje.

Lidé budou moci ochutnat i dýňová jídla, která připraví kuchaři restaurace Lemur. Dýně budou dostávat i zvířata, například sloni, šimpanzi nebo hyeny. Kompletní program Týdne duchů najdete ZDE.

Levharti perští by měli v Týdnu duchů začít pravidelně vycházet do venkovního výběhu. „Přístup do expozice budou mít malí samci s matkou každý den. Závisí ovšem pouze na nich, zda z tepla zázemí vylezou. Lepší šance je spatřit bude za pěkného počasí v odpoledních hodinách,“ sdělila zooložka Gabriela Linhart.

ČTK
Foto: Simona Jiřičková