Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Kdo uvaří v Radvanicích nejlepší kotlíkový guláš?

18. 8. 2022

page.Name
Jestliže patříte mezi labužníky, co si ujíždí na guláši, neměli byste si nechat ujít sobotní akci v Radvanicích. Uskuteční se tady třetí ročník Radvanického kotlíku. Soutěž ve vaření kotlíkového guláše bude probíhat v okolí restaurace U Píšťalky a rozhodně bude co ochutnávat. Organizátoři z místního spolku free bikerů hlásí, že mají přihlášeno je 21 týmů!

Akce startuje neformální „afterparty“ a uvítacím drinkem už v pátek kolem šesté večer, kdy se o hudební doprovod postará DJ Kryštof.

Vařit guláše se začnou v sobotu v 9 hodin a soutěžní týmy budou mít šestihodinový limit na to, aby na otevřeném ohni v kotlíku či různých nádobách připravily guláš podle svého gusta. „Je jedno, jaký guláš bude a z čeho se bude vařit, ale základních ingrediencí musí být minimálně 1,5 kg,“ prozradil jeden z pořadatelů Tomáš Kašpar.

Po skončení vaření v 15 hodin se nejprve o slovo přihlásí porota. A pak budou mít prostor ochutnávat i diváci, kteří rozhodnou o diváckém vítězi za pomoci zakoupených lístků, které budou zároveň sloužit jako slosovatelný lístek do tomboly.

V odpoledních hodinách dorazí k restauraci živá muzika, z Police nad Metují přijede kapela Clark Band, která je takovým uskupením muzikantů z několika projektů. Po celý den bude v místě konání otevřena jídelna a zajištěno i další občerstvení.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Pixabay