Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Na vrchlabské náměstí se po třech letech vrátily Krkonošské pivní slavnosti

15. 8. 2022

Na vrchlabské náměstí se po třech letech vrátily Krkonošské pivní slavnosti 0 snímků
Nejstarší pivařská akce v Krkonoších - Krkonošské pivní slavnosti - má za sebou 24. ročník. V sobotu si na vrchlabském náměstí dali dostaveníčko nejen milovníci zlatavého moku, ale i ti, kteří si chtěli vychutnat pestrý kulturní program.

Hlavní hvězdou celého programu byla legendární kapela Mňága a Žďorp, která rozparádila celé náměstí hity, které dodnes hrají všechna rádia a na nichž už odrostly celé generace posluchačů.

Večerní program narušila zhruba 15 minutová přeháňka, před kterou většina návštěvníků neutekla a po dešti se vrátila na svoje místa. Energický večerní program ozdobil koncert kapel AC/DC revival, Civilní obrana a Japato.

Během celého odpoledne pořadatelé pamatovali i na malé návštěvníky, pro které byl připraven skákací hrad a tvořivá dílnička ve stanu. Před koncertem Mňágy pak před pódiem připravil gastronomickou show majitel restaurace Farma Lukáš Čížek.

Krkonošské pivní slavnosti se na náměstí vrátily po třech letech. Akce měla jednu vadu na kráse, a to byla oproti minulým letům nižší návštěvnost. Přesto letošní ročník zdárně navázal na předchozí akce a přítomní si ho dosyta užili.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jan Bartoš