Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Centrum Hořec a nová kavárna lákají do Malé Úpy

29. 6. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Malebnost Malé Úpy okouzlila nejednoho turistu nebo lyžaře. A teď si snad raději držte klobouky, v téhle horské vesničce proběhla rekonstrukce bývalého Hotelu Hořec. Nezůstal skoro kámen na kameni, vzniklo nové centrum služeb a vaší pozornosti by neměla uniknout hlavně kavárna s výbornými palačinkami. Ideální tečka na horském výšlapu. Takže vzhůru do hor!

Horský hotel Hořec a jak to bylo...

Tato nadčasová budova byla postavena na začátku 20. století. Nemůžeme mluvit o nejstarší budově v Malé Úpě, minimálně však můžeme zmínit jedinečnost. Od nepaměti Hořec navštěvovali turisté, kteří zde nocovali a využívali služeb restaurace. Hořec se těšil oblíbenosti a velké návštěvnosti.

Jak čas běžel i Hořec běžel a podepisoval se na něm čas - drobné úpravy, změna majitelů apod.

Budova prahla již nějakou dobu po rekonstrukci a né malé. Spekulovalo se dokonce o bourání. Štěstí ale Hořci přálo - budova nyní prochází postupně kompletní rekonstrukcí. Původní plán byl obnovit hotel a těšit se z každého ubytovaného hosta. Osud se hnul jiným směrem a konečná varianta zatím není známá. Možná to bude překvapení.

Kouzlo Hořce

Nejen výjimečné místo, ale také stavební klenot. Architekti z vyhlášené architektonické kanceláře ADR  pracovali a stále pracují s myšlenkou zachování původního vzhledu obohaceného moderními prvky, které neohrozí ráz Malé Úpy. Čím méně bourání, tím lépe. Proměna budovy není na první pohled zásadní, než vstoupíte dovnitř.

V přízemí budovy se nachází půjčovna lyžařského vybavení, servis a zázemí pro lyžařskou školu. V létě se půjčovna mění v nabídce z lyžařské sezóny na letní a můžete si zde půjčit elektrokola.

Kavárna

V prvním patře se nachází nově otevřená kavárna se stylovým obchodem s lokálními výrobky a suvenýry.

V kavárně nastražte vaše smysly. Očima se nechte unášet po vrstevnicích maloúpských vrcholů, chuťové pohárky nechte ohromit lahodnou kávou, nabídkou výborných slaných i sladkých palačinek a jiných dobrot. Palačinkové těsto může mít mnoho variant - bezlaktózové, bezlepkové i veganské. Nastražte uši a užívejte si to ticho. (To ticho!). Rozjímat můžete v létě i na venkovní zahrádce.

Malebnost Malé Úpy vtáhne každého a byla by škoda se bránit. Užijte si to!

S rozšířením služeb v Malé Úpě hledáme do našich řad milovníky horských vrcholů, kávy a lyžování. Pracanty, kteří se nezaleknout pestrostí práce a ocení velmi přátelský kolektiv. Pokud jen chvilku přemýšlíte - tam bych chtěl/a pracovat - neváhejte! Nyní nám v našich řadách chybí kavárenští spolupracovníci.

Kde a kdy?

Kavárnu společně s Centrem Hořec najdete naproti Infocentru
v Horní Malé Úpě.

Kavárna je otevřena od 1. 7. každý den od 9:00 do 18:00


Jedno víme jistě - je to místo setkávání!

Aktuálně je k vidění jen část z toho všeho, co přijde. Zázemí pro lyžaře, bruslaře, cyklisty, turisty i kavárenské návštěvy. Brzy se však otevřou dveře do zatím skrytého prostoru. Prostoru, kde se rozšíří místo setkávání pro větší skupiny, firemní meetingy či jiné společenské i kulturní akce. Malá Úpa se tak stane místem nejen pro sportování a turistiku, vytvoří tak místo i pro troufalou kulturu.

Nyní už nezbývá nic jiného než vás pozvat - přijeďte pobejt! Do kavárny, do Hořce, do Malé Úpy rozjímat a lapit se maloúpskou krásou. Těšíme se na Vás!

P.S.: Nesmíme zapomenout a připomenout!

Do našeho týmu do kavárny hledáme parťáky!

Aktuálně hledáme kolegy do kavárny. V zimě se však náš tým rozrůstá o další profese. Nabízíme přátelský kolektiv, příjemné pracovní prostředí, odpovídající ohodnocení odvedené práce, ubytování a další výhody.

Ozvěte se na info@skimu.cz