Neděle

16. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Dvorská zoo bude tento týden žít Africkými dny

24. 7. 2023

page.Name
V Safari parku ve Dvoře Králové dnes startují oblíbené Africké dny. Až do neděle bude na návštěvníky zoo čekat pestrá směs africké kultury, gastronomie a všeho dalšího, co k Africe patří. Fanoušky seriálu ZOO potěší i autogramiáda jeho protagonistů.

Africkou přehlídku dnes odstartuje představení posledních novinek na poli záchrany druhů v Africe, které se safari park intenzivně věnuje v rámci svých projektů in-situ. „Stěžejními projekty zůstávají nesmírně úspěšní Nosorožci do Rwandy pro nosorožce dvourohé i BioRescue na záchranu nosorožce bílého severního s přelomovými událostmi poslední doby. Nově připravujeme i projekt na ochranu lvů, stále intenzivněji se věnujeme bongům horským a také zebrám bezhřívým,“ upozorňuje ředitel zoo Přemysl Rabas.

Během Afrických dnů nabídnou v safari parku i zajímavou novinku léta 2023: kávu Safari Coffee, jejíž konzumací budou lidé moci podpořit právě záchranu zeber bezhřívých v Ugandě. Pro stovku prvních hostů bude navíc ke kávě zdarma také dobrota v podobě klasického afrického řezu. Vychutnat si lahodný zákusek budou moci všichni při poslechu originální africké hudby nebo sledováním severoafrických tanců s arabskými kořeny.

Zajímavosti o Africe, afrických zvířatech a „jejich“ lidech budou moci celý týden poslouchat i všichni, kdo se do safari parku nedostanou. Od pondělí do pátku vždy krátce po deváté ranní bude Český rozhlas Radiožurnál vysílat přímo ze safari parku oblíbený hodinový pořad Host Lucie Výborné. V pátek 28. července bude z areálu navíc vysílat i partner Safari Parku Dvůr Králové, Český rozhlas Hradec Králové.

Milovníky zvířat nadchnou každý večer jízdy Večerního safari se zkušeným průvodcem. Vstupenky lze koupit na webu zahrady i přímo na místě krátce před odjezdem.

(bog, tz-spdk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Safari Park Dvůr Králové