Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Kvůli pravidelné letní odstávce nepoteče teplá voda

11. 7. 2023

page.Name
Tisíce domácností na Trutnovsku napojených na soustavy společnosti ČEZ Teplárenská budou v červenci několik dní bez teplé vody a tepla. Důvodem přerušení dodávek je pravidelná kontrola a údržba rozvodů tepla a dalších zařízení před topnou sezonou 2023/2024.

U soustavy elektrárny Poříčí, která vedle Trutnova dodává teplo i do podkrkonošských Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Úpice či Svobody nad Úpou, bude odstávka již od zítřka do pátku. Teplárna ve Dvoře Králové nad Labem bude mít odstávku od 21. do 23. července.

„Během odstávek dojde na klasickou kontrolu a údržbu technologie a rozvodů tepelné energie. V praxi to znamená, že proběhnou veškeré opravy, revize a údržbové práce, diagnostika technického stavu parovodů, horkovodů a teplovodů, kontroly výměníkových stanic, případně výměny dosluhujících armatur a podobně,“ uvedla tisková mluvčí Skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Trutnovská soustava centrálního zásobování teplem je po Hradci Králové největší v hradeckém kraji. Parní, horkovodní a teplovodní síť poříčského zdroje měří 144 kilometrů. Celkem ČEZ dodává na Trutnovsku teplo do 15 600 domácností. Topná sezona na Trutnovsku obvykle začíná v první polovině září.

(bog, tz-šlp, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Skupiny ČEZ