Sobota

30. září 2023

Nyní

16°

Zítra

Svátek má

Osm pivních zastávek. Nachmelenej pochoďák si prošla tisícovka lidí

24. 7. 2023

Osm pivních zastávek. Nachmelenej pochoďák si prošla tisícovka lidí 86 snímků
Někde se na pivo stály opravdu dlouhé fronty, ale o to víc chutnalo, když jste se dostali na řadu. Zájem lidí byl obrovský. Sobotní den v Bílé Třemešné zasvětili oslavě zlatavého moku a tuto událost si nenechalo ujít nejméně 1000 lidí. Přesně tolik vstupenek, což byla plná kapacita, totiž prodali pořadatelé na sedmý ročník akce s názvem Nachmelenej pochoďák.

Jak už je patrné z názvu, jednalo se o jakousi pivní turistiku, při které její účastníci absolvovali přes deset kilometrů dlouhý okruh se startem a cílem v centru podkrkonošské obci. A během výletu si nechali osmkrát načepovat pivo (pokaždé z jiného minipivovaru) do třetinky, půllitru nebo tupláku. Záleží, jak „náročnou“ variantu pochodu si zvolili. Počasí přálo, a tak za odměnu byla k vidění i panoramata. Hlavně ze Zvičiny, nejvyššího bodu pochodu v nadmořské výšce 671 metrů.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout, jaká atmosféra panovala a jak vypadalo pivní putování po prvních třech stanovištích, tedy od startu v areálu přes zastávku u obecního úřadu v Dolní Brusnici k Hotelu Pod Zvičinou. Pak následovalo ještě dalších pět pivních ochutnávek. Dvě na Zvičině kousek od sebe, na okraji lesa v Perné u kříže, na sjezdovce Severka a poslední pivo zasyčelo opět v areálu, kde od půl páté probíhaly koncerty kapel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš