Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Osm pivních zastávek. Nachmelenej pochoďák si prošla tisícovka lidí

24. 7. 2023

Osm pivních zastávek. Nachmelenej pochoďák si prošla tisícovka lidí 0 snímků
Někde se na pivo stály opravdu dlouhé fronty, ale o to víc chutnalo, když jste se dostali na řadu. Zájem lidí byl obrovský. Sobotní den v Bílé Třemešné zasvětili oslavě zlatavého moku a tuto událost si nenechalo ujít nejméně 1000 lidí. Přesně tolik vstupenek, což byla plná kapacita, totiž prodali pořadatelé na sedmý ročník akce s názvem Nachmelenej pochoďák.

Jak už je patrné z názvu, jednalo se o jakousi pivní turistiku, při které její účastníci absolvovali přes deset kilometrů dlouhý okruh se startem a cílem v centru podkrkonošské obci. A během výletu si nechali osmkrát načepovat pivo (pokaždé z jiného minipivovaru) do třetinky, půllitru nebo tupláku. Záleží, jak „náročnou“ variantu pochodu si zvolili. Počasí přálo, a tak za odměnu byla k vidění i panoramata. Hlavně ze Zvičiny, nejvyššího bodu pochodu v nadmořské výšce 671 metrů.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout, jaká atmosféra panovala a jak vypadalo pivní putování po prvních třech stanovištích, tedy od startu v areálu přes zastávku u obecního úřadu v Dolní Brusnici k Hotelu Pod Zvičinou. Pak následovalo ještě dalších pět pivních ochutnávek. Dvě na Zvičině kousek od sebe, na okraji lesa v Perné u kříže, na sjezdovce Severka a poslední pivo zasyčelo opět v areálu, kde od půl páté probíhaly koncerty kapel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš