Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Pivní turistika s výstupem na Zvičinu. Dáte třetinky, půllitry nebo tupláky?

19. 7. 2023

page.Name
Přichází opět ten čas v roce, kdy se milovníci piva (nejen) z celého regionu sjíždějí do Bílé Třemešné, aby odsud vyrazili na nedaleký kopec Zvičina. A cestou tam a zpět si procházku přírodou zpestřili zastávkami na místech, kde ochutnají různé pivní speciály. Nachmelenej pochoďák přivítá účastníky sedmého ročníku již tuto sobotu.

Na desetikilometrovém okruhu se startem (od 10 do 13 hodin) a cílem v centru podkrkonošské obce čeká pivní turisty osm zastavení, kde pokaždé dostanou načepované pivo z jiného minipivovaru. V letošním ročníku budou mít na trase zastoupení Trautenberk (s pivem Trautenberk 13°), Záhora (Rauchbier 12°), Primátor (Weizenbier °), Maisel and Friends (West Coast IPA 15°), Ovipistán (Diplomat 9°), Obora (Srpěna 11°), Clock (Anežka 11°) a MadCat (melouno-limetkový Sour 10°).

„Za mě velice zajímavý bude Rauchbier od pivovaru Záhora, což je nakuřované pivo. Máte pocit, jako kdybyste pili uzené maso. A netradiční chuť bude mít určitě i kyseláč od pivovaru MadCat,“ poukazuje pořadatel akce Ondřej Tremer. „A hned na první zastávce lidé pro změnu dostanou pivo z mobilního tanku, což jsme tady měli loni jako novinku,“ doplňuje s tím, že půjde o polotmavou třináctku Trautenberka.

Speciální tankové zařízení bude v areálu pivního festivalu, kde se po celý den bude čepovat i jedenáctka z pivovaru ležícího v nadmořské výšce 1045 metrů v Horní Malé Úpě. „V areálu samozřejmě budou i další zajímavá piva na ochutnávku, máme připravený třeba jeden soudek velmi silného belgického piva,“ prozrazuje organizátor. Zkrátka o zábavu tak budou mít postaráno i ti, co se z nějakého důvodu rozhodnou, že se pochodu nezúčastní. Anebo si včas nezajistí vstupenku.

Popularita pochodu totiž každým rokem roste. Pořadatelé ze spolku Střemcha proto pro letošek zvýšili kapacitu na 1000 lidí. „Ještě není úplně vyprodáno, ale přes osm set už je prodáno a vstupenky v posledních dnech rychle mizí. Prodej probíhá do páteční půlnoci, na místě už vstupenky k dispozici nebudou,“ upozorňuje Tremer.

Trasu je možné si užít se čtyřmi variantami „pitného režimu“ - 8 třetinek, 8 půllitrů, šílená verze s vypitím 8 tupláků a organizátoři myslí i na řidiče či těhotné ženy, pro které mají připravenou půllitrovou variantu o pěti nealkoholických pivech.

„V rámci pochodu máme pro účastníky nachystaný pivní kvíz. Během výletu se na trase dozví různé informace, které jim pak poslouží k tomu, aby vyplnili online kvíz, na základě čehož mohou vyhrát ceny od nás a pivovarů,“ doplňuje Ondřej Tremer. Další soutěže s pivní tématikou budou probíhat v přestávkách mezi koncerty ve festivalovém parku, kde bude možné si zakoupit i zbrusu nový „merch“ pochoďáku.

A co se týká letošního hudebního programu, tak v Bílé Třemešné vystoupí tři kapely. Jako první bude hrát od 16.30 hodin mladá zlínská bluesrocková skupina avaroM dnaBseulB. Schválně si název přečtěte pozpátku. V jejím repertoáru jsou ty největší pecky z 60. a 70. let. Potom pódium obsadí The Rocket Dogz. Pražská parta získala na popularitě díky svým velmi energickým a chytlavým songům. A pivní line-up budou uzavírat další muzikanti z hlavního města – Deaf Heart, kteří jsou divocí, punkoví a milují rokenrol.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Lea Kodrlová