Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Stezka korunami stromů Krkonoše slaví v neděli narozeniny

1. 7. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Stezka korunami stromů, oblíbená zážitková a naučná atrakce, oslaví šest let od jejího otevření. Návštěvníci jsou zváni, aby se k oslavám připojili v neděli 2. července. Celý den bude příjemným zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií a nabídne řadu zábavných aktivit a příležitostí ke kontaktu s přírodou.

Tématem programu pro děti jsou „Hmyzáci“. Na Stezce na ně čeká pět zábavných stanovišť s tematickými názvy – moucha, vosa, luční koník, klíště a pavouk. Všechny děti na konci nemine ani sladká odměna.

Připravte se na velkolepou slackline show, kde talentovaní umělci předvedou přímo ve věži Stezky své neuvěřitelné balanční a akrobatické schopnosti. Návštěvníci budou mít také možnost v přilehlém lese zúčastnit se slackline workshopu, kde se pod vedením zkušených instruktorů naučí základy této vzrušující aktivity.

Chybět nebudou ani chodci na chůdách a akrobaté, kteří předvedou fascinující ukázku akrobatického umění a kaskadérské kousky, při kterých se vzpírají gravitaci. Během dechberoucího vystoupení bude publikum žasnout nad jejich mrštností a dovednostmi.

I letos se můžete těšit na oblíbené dřevosochaře, kteří předvedou svůj talent, vdechnou život kusům dřeva a rozšíří tak početnou sbírku soch v areálu Stezky. Návštěvníci budou mít šanci sledovat fascinující proces zblízka a nahlédnout do starobylého řemesla dřevosochání.

Do programu se již tradičně zapojí maskoti Stezky Emil a Emilka, kteří se již na děti těší a rádi se s nimi vyfotí. Zkušení průvodci ze Správy Krkonošského národního parku budou k dispozici u vzdělávacího stánku a povedou komentované prohlídky. Návštěvníky seznámí s rozmanitou faunou a flórou, významem lesů a pozitivním vlivem stromů na naše životní prostředí.

Celý den bude provázet hudební doprovod a mnohé soutěže pro děti. Mimo již zmíněné, děti budou mít také příležitost popustit uzdu své fantazii a malíři na obličej promění jejich tváře v barevná umělecká díla nebo pomocí techniky airbrush jim vytvoří dočasné tetování. Mohou si vybrat z řady vzorů od superhrdinů přes zvířata až po kouzelné bytosti a stát se na den svými oblíbenými postavami. Zažít mohou i neobyčejné dobrodružství při jízdě na velbloudech!

Narozeninový program bude zahájen v 10:00 a poběží celý den až do 17:00. Vstupenky lze koupit na pokladně Stezky či v e-shopu.

O Stezce korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže.

Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem.

Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Za první rok své existence se Stezka s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. V roce 2018 získala Stezka korunami stromů Krkonoše cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje. Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.