Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Dvorská zoo otevře safari a zahájí letní sezonu, vstupné zdraží

25. 4. 2023

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem v sobotu 6. května otevřením areálů afrického a lvího safari zahájí hlavní letní sezonu. V areálech safari návštěvníci projíždějí mezi stovkami zvířat po trase dlouhé 5,5 kilometru vlastními vozy. Vstupné do zoo od 6. května vzroste. Lístek pro dospělého placený v hotovosti zdraží o 15 korun na 285 korun. Ušetřit půjde při platbě kartou nebo nákupem vstupenek na internetu. Vstupné za vjezd do areálů safari se nezmění.

Původně zoo počítala, že by hlavní sezonu zahájila již v sobotu 29. dubna. „Kvůli pokračujícímu chladnému počasí, jsme ale zahájení o týden odložili,“ uvedla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Loni hlavní sezona v safari parku začala 14. května.

Volné výběhy afrického a lvího safari v údolí říčky Netřeby zaplňují chovatelé zvířaty postupně podle vývoje počasí. Odolnější druhy budou ve výbězích od počátku. „Návštěvníci se budou moci těšit například na lvy berberské, psy hyenové, hyeny žíhané, buvoly pralesní, antilopy losí, africký skot watusi, antilopy koňské a další,“ poukázala mluvčí. Naopak hroši obojživelní se do jezera v pěší části safari přesunou až koncem května. Později se budou do safari stěhovat i žirafy Rothschildovy nebo antilopy nyaly nížinné. Hlavní sezona zoo potrvá do konce září.

Zdražení vstupného zoo zdůvodnila růstem nákladů, například energií a pohonných hmot. Zlevněné vstupné pro děti, studenty a seniory bude za 225 korun místo za loňských 210 korun. Vstupenka koupená s příspěvkem na konto záchrany ohrožených zvířat Wildlife bude o pět korun dražší. Kdo zaplatí na pokladně kartou nebo si koupí vstupenku dopředu po internetu, ušetří deset korun. V minulosti byly slevy za platbu kartou a on-line výraznější.

Za vjezd do areálů safari vlastním autem zájemce opět zaplatí 370 korun za auto, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné. Kdo se rozhodne projet africké a lví safari v takzvaném afrika trucku, zaplatí i letos 90 korun. V safaribusu, který do lvího safari nejezdí, bude jízdné nadále 70 korun. Parkování u zoo je zdarma.

Safari park se specializuje na Afriku, velmi úspěšný je v chovu nosorožců, žiraf či zeber. Velkou atrakcí zoo je loni v létě otevřená expozice s tučňáky brýlovými. A značný zájem je také o venkovní expozici Jezero hrochů, v níž žije sedm tlustokožců.

Safari park patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na rekordních 669 432 lidí.

ČTK
Foto: Simona Jiřičková