Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Lanovky v Krkonoších stojí, na hřebeny se turisté dostanou jen pěšky

12. 4. 2023

page.Name
Lanovky v krkonošských střediscích jsou od úterý mimo provoz. Turisté se na hřebeny hor ve všední dny dostanou jen pěšky. V provozu budou některé lanovky o víkendech. Na hřebenech Krkonoš leží kolem 80 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech platí nejmírnější, první stupeň lavinového nebezpečí.

Kabinová lanovka na Sněžku má od 3. dubna jarní odstávku a v provozu je jen o víkendech. Do pravidelného denního provozu letní sezony se vrátí v sobotu 29. dubna. Kromě běžných úkonů technici na lanovce v rámci údržby kontrolují například čepy baterií obsahující kladky na podpěrách lanové dráhy.

Víkendový provoz bude zatím i na kabinové lanovce z Janských Lázní na Černou horu, která lyžaře vozila ještě o Velikonočním pondělí. Od 13. května bude lanovka na Černou horu v provozu denně. Na prodloužené víkendy od 29. dubna do 1. května a od 6. do 8. května se rozjede i sedačková lanovka z Velké Úpy na Portášky. Na Portáškách bude otevřená i herní krajina Pecka.

Ve Špindlerově Mlýně se lanovky zastavily v pondělí s koncem lyžařské sezony. "Začátek letní sezony a provoz lanovek v letním režimu plánujeme na víkendy 29. dubna až 1. května a 6. až 8. května," uvedli provozovatelé špindlerovského skiareálu.

Mimo provoz jsou i lanovky v Orlických horách. Středisko Říčky plánuje zahájení letní sezony 3. června.

ČTK