Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Lázně nabízejí ambulantní rehabilitační léčbu pro pacienty v regionu

4. 5. 2023 Komerční sdělení

Lázně nabízejí ambulantní rehabilitační léčbu pro pacienty v regionu 18 snímků
Od března jsou v Krkonoších nově v provozu logopedická a rehabilitační ambulance. Státní léčebné lázně Janské Lázně totiž disponují zkušenými profesionály a také kvalitními pracovišti, proto se vedení lázní rozhodlo poskytnout své kapacity nejen klientům lázní, ale i obyvatelům Trutnovska.

Hlavním záměrem zřízení logopedické a rehabilitační ambulance bylo rozšířit kapacitu ambulantní péče pro dětské a dospělé pacienty v regionu.

„V lázních disponujeme kvalifikovanými odborníky z řad lékařů se specializovanou způsobilostí v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, kvalifikovanými fyzioterapeuty se zkušenostmi s rehabilitací dětí od kojeneckého věku a v neposlední řadě i odborníky z řad logopedů,“ říká ředitel Státních léčebných lázní Janské Lázně Martin Voženílek.

Ambulancí, které jsou schopné poskytnout odbornou dětskou rehabilitační léčbu, je celkově v České republice nedostatek. Pro obyvatele hor staršího věku a handicapované je cestování za rehabilitací do Trutnova obtížné. „Věříme, že díky ambulantnímu pracovišti rozšíříme nabídku rehabilitační péče v celém regionu,“ dodává Martin Voženílek.

Rehabilitace nabídne cílené formy terapií

Zkušenosti janskolázeňských lékařů a fyzioterapeutů s léčbou dětí s poškozením mozku, zejména dětskou mozkovou obrnou, jsou v rámci republiky vysoce ceněny. Garantují vysokou úroveň dětské rehabilitační léčby, kterou nově lázně nabízí v rámci ambulance. Pacientům s pohybovými a neurologickými onemocněními mohou zajistit v Janských Lázních, a to díky kvalitně vybavenému rehabilitačnímu pracovišti, široké spektrum rehabilitačních postupů. Například i fyzioterapii s využitím metod na eurofyziologickém podkladě, konkrétně třeba Vojtova reflexní lokomoce PNF nebo Bobath koncept, ale také široké spektrum fyzikální léčby (elektroléčba, magnetoterapie…) a vodoléčby. Samozřejmostí je využití manuálních měkkých technik.

Ambulance rehabilitačního lékaře nabídne pacientům cílenou rehabilitační diagnostiku a manuální ošetření. Při těžších pohybových problémech spojených s bolestivostí je možné využít také aplikace kolagenu do poškozených pojivových tkání a kloubů. Ambulance, kterou najdete v přízemí budovy dětské léčebny Vesna, se současně hodlá věnovat problémům jako plochonoží, vadné držení těla, skolióza nebo poruchy nervového a pohybového systému, nabídne i kontinuální rehabilitační péči pacientům po cévních mozkových příhodách.

„V současné době se provoz jak rehabilitační, tak logopedické ambulance rozjíždí a máme v péči první desítky pacientů,“ těší ředitele Martina Voženílka. Více informací ohledně termínů pro objednání, nasmlouvaných pojišťoven apod. se dozvíte na tel. čísle: 739 658 115 nebo můžete napsat na e-mail: ambulance@janskelazne.com.