Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Otevřením areálů safari ve dvorské zoo začala hlavní letní sezona

7. 5. 2023

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem v sobotu otevřením areálů afrického a lvího safari zahájil hlavní letní sezonu, která potrvá do konce září.

„Do areálu během dopoledne dorazilo okolo 1000 návštěvníků, zhruba polovina z nich vyrazila na safari. Návštěvníků rychle přibývá. Je to slibný start sezony. Ráno pršelo, postupně se ale počasí zlepšilo," uvedl v sobotu po poledni mluvčí dvorské zoo Michal Šťastný.

Mezi prvními návštěvníky v safari byla automobilová závodnice Barbora Holická s vozem Citroën 2CV, známým jako Kachna, která bude v lednu 2024 první Češkou, jež v tomto vozidle vyjede na legendární Rallye Dakar Classic. „Byl to velký zážitek, cítila jsem se jako v Africe. Je to krásná průprava na Dakar,“ řekla Holická.

Návštěvníci mohou do Afrického safari Josefa Vágnera a Lvího safari vyrazit tzv. safaribusy, afrikatrucky nebo vlastním vozem. K dispozici jsou jim i hybridní auta, které lze půjčovat bezplatně v recepci kempu po předchozí rezervaci.

Volné výběhy afrického a lvího safari zaplňují chovatelé zvířaty postupně podle vývoje počasí. V areálech safari návštěvníci projíždějí mezi stovkami zvířat po trase dlouhé 5,5 kilometru. Ve výbězích v safari jsou například lvi berberští, psi hyenovití, hyeny žíhané, buvoli pralesní, antilopy losí, africký skot watusi či antilopy koňské.

„Většina zvířat už je ve výbězích, v příštích dnech se nastěhuje dvojice žirafích samců a hroši obojživelní,“ přiblížil Šťastný.

Vstupné za vjezd do areálů safari se proti loňsku nezměnilo. Za vjezd vlastním autem tak zájemce zaplatí 370 korun za auto, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné. Kdo se rozhodne projet africké a lví safari v afrikatrucku, zaplatí i letos 90 korun. V safaribusu, který do lvího safari nejezdí, bude jízdné nadále 70 korun. Parkování u zoo je zdarma.

Na rozdíl od vstupu a vjezdu do areálů safari vstupné do zoo vzrostlo. Vstupenka pro dospělého placená v hotovosti meziročně zdražila o 15 korun na 285 korun. Ušetřit lze při platbě kartou nebo nákupem vstupenek na internetu. Zdražení vstupného zoo zdůvodnila růstem nákladů, například energií a pohonných hmot.

Zlevněné vstupné pro děti, studenty a seniory činí 225 korun místo loňských 210 Kč. Vstupenka koupená s příspěvkem na konto záchrany ohrožených zvířat Wildlife bude o pět korun dražší. Kdo zaplatí na pokladně kartou nebo si koupí vstupenku dopředu po internetu, ušetří deset korun. V minulosti byly slevy za platbu kartou a on-line výraznější.

Safari park, který patří Královéhradeckému kraji, je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na rekordních 669 432 lidí. Safari park se specializuje na Afriku, velmi úspěšný je v chovu nosorožců, žiraf či zeber.

ČTK
Foto: Simona Jiřičková/Safari Park Dvůr Králové