Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Plánovaná oprava tří mostů před Špindlem letos nezačne

5. 5. 2023

page.Name
Rekonstrukce a modernizace tří takzvaných polských mostů na jediné přístupové silnici do Špindlerova Mlýna letos, tak jak se původně předpokládalo, nezačne. Zpozdily se přípravy projektu. Není tak možné zaručit dokončení prací do začátku zimní sezony, kdy frekventovanou silnici budou opět využívat desetitisíce řidičů při cestě do lyžařských středisek, vyplynulo z vyjádření zástupců hejtmanství.

Královéhradecký kraj je investorem oprav na silnici II/295 v úzkém údolí Labe mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. Stavbaři by měli pracovat za provozu.

„Bohužel harmonogram je tak napjatý, že než se soutěž vyhodnotila, než zhotovitel dodal všechny doklady a než jsme udělali všechny potřebné kroky, abychom mohli zahájit stavbu a rekonstrukci, tak jsme to museli odložit na příští rok," řekl hejtman Martin Červíček.

Hejtmanství nedávno uvedlo, že Královéhradecký kraj zvažuje možnost odložení rekonstrukce. Maximální přípustná cena zakázky je 123 milionů korun bez DPH. „Veřejná soutěž na dodavatele stavebních prací ještě není ukončena. Smlouvu s dodavatelem kraj zatím nepodepsal. Další postup projedná rada kraje,“ dodal mluvčí kraje Dan Lechmann.

Silnice, jejíž součástí jsou tři mosty, je jedna z nejvytíženějších v Krkonoších. Mosty před 30 lety postavily polské firmy.

Rekonstrukce počítá s výměnou nosné konstrukce u jednoho z mostů, spodní části mostů budou zachovány u dalších dvou. Vedle toho se opraví navazující úsek opěrných zdí a také přilehlé komunikace II/295. Rekonstrukce všech tří mostů bude souběžná a částečně omezí provoz. Budou ho řídit pracovníci stavby a světelná signalizace, aby byla doprava co nejplynulejší. Doprava bude řízena kyvadlově a vozidla budou po dobu stavby jezdit po mostním provizoriu a provizorních komunikacích.

ČTK
Ilustrační foto: Turistika.cz