Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Mimořádně zdařilá, řekl o expozici v Muzeu Krkonoš prezident Petr Pavel

6. 12. 2023

Mimořádně zdařilá, řekl o expozici v Muzeu Krkonoš prezident Petr Pavel 37 snímků
Nová expozice Muzea Krkonoš ve Vrchlabí dnes přivítala velice vzácnou návštěvu. V rámci pracovní cesty po hradeckém kraji ji navštívil prezident republiky Petr Pavel. Při prohlídce exponátů ho doprovázel hejtman kraje Martin Červíček, šéf Správy Krkonošského národního parku Robin Böhnisch a vrchlabský starosta Jan Sobotka.

Při příjezdu prezidenta na uvítanou přivítala slavnostní fanfára, po níž se pozdravil se zástupci Správy KRNAP, ale i starosty okolních měst a obcí. Během následné prohlídky expozice Petra Pavla doprovázel šéf Správy KRNAP Robin Böhnisch, který mu poskytl ke všem exponátům výklad. Následně se Petr Pavel podepsal do pamětních knih, které mu předložil ředitel Muzea Krkonoš a vrchlabský kronikář Jakub Šimurda.

Po prohlídce se prezident odebral na debatu se starosty měst a obcí z regionu Krkonoš. Poté následovala v centru KRTEK závěrečná tisková konference. Na ní Petr Pavel označil expozici za "mimořádně zdařilou". "Určitě bych ji doporučil všem, kteří do Vrchlabí zavítají," prohlásil.

Na dotaz Vrchlabinek zda má rád sjezdovky nebo běžky pak prezident odpověděl, že raději jezdí na běžkách, protože v posledních letech jsou sjezdařské areály přeplněné lidmi.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz