Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Rodinné centrum Pastelky: Hrát si a zkoumat je důležité

28. 12. 2023 Komerční sdělení

Rodinné centrum Pastelky: Hrát si a zkoumat je důležité 6 snímků
Vážení příznivci dětí, hraní, hraček a fantazie, slyšte v tomto předvánočním čase, slyšte, slyšte dobrou zvěst... Hrát si, smát se a poznávat svět všemi smysly je nyní možné v nově otevřeném rodinném centru Pastelky v Úpici. Příjemné chvíle u nás stráví nejen ti nejmenší.
  • Rodinné centrum nabízí pravidelný program i jednorázové akce a semináře. Středobodem centra je smyslohraní Duha – dětské učení hravě atraktivně.
  • Zazpíváte si u nás s Barevnými zpívánkami.
  • Pod vedením zkušené fyzioterapeutky protáhnete a posílíte těla s Cvičením pro zdravá záda.
  • Budoucí a novopečené maminky získají cenné rady laktační poradkyně v rámci Podpůrné skupiny (nejen) pro kojící maminky.
  • A Hernička dá dětem prostor pro volnou hru, prozkoumání klouzačky a horostěny i pro vlastní kreativitu.

Co je to smyslohraní Duha?

Představte si takový kroužek pro nejmenší děti, který každý týden chystá nové tematicky zaměřené aktivity. Jsou vždy blízké dětskému světu a přitom nějak ozvláštněné. Jsou plné barev, hmatových podnětů i vůní. Jednou se bagry brodí záplavou zrnek kávy, podruhé rybky plavou mořem modré rýže, potřetí děti třeba zachraňují zvířátka ze speciálně obarvené pěny na holení. A to je jen malý střípek toho, co děti v jednotlivých lekcích čeká. Stanovišť mají vždy připravených celou řadu. Oproti standardním kroužkům si ale můžete zvolit, jak často k nám chcete chodit, který den se vám daný týden hodí nejvíc, případně bez výčitek zůstat doma, pokud k vám zavítají bacily. Žádné kurzovné vám totiž v takovém případě nepropadá.

A co ty jednorázové akce?

V centru pořádáme nejrůznější semináře, workshopy či přednášky. Za sebou máme například besedu Život zdravotní sestry v Saúdské Arábii, která se pro obrovský úspěch bude příští rok určitě opakovat. Velké množství domovů jsme také ozdobili, nebo možná teprve ozdobíme moc hezkými fotografiemi z Vánočního focení pro celé rodiny.

Před námi je přednáška o správném čištění zoubků u malých dětí s dentální hygienistkou, kde se nebude jen poslouchat, ale především trénovat. Kapacita je už teď plná, nicméně bude-li zájem, jsme připraveni i tuto přednášku pravidelně opakovat, možná i ve čtvrtletní frekvenci. Čeká nás workshop Malý florista, kde si děti budou moct vyzkoušet aranžování květin, workshop první pomoci určený dětem, přednáška věnovaná první pomoci určená pro dospělé, beseda o tom, jak se učí děti v Africe a na Srí Lance, a další pozoruhodná témata. Od ledna chystáme i kroužek angličtiny pro nejmenší. Nápadů máme spoustu, plány velké a skvělých lidí kolem sebe ještě víc. Přijďte se podívat!

Jak to u vás funguje?

Jednoduše. Vyberete si kurz, který chcete navštívit, zarezervujete si místo v rezervačním systému na našich webových stránkách, přijdete, zaplatíte, dětisebavíavysnimi.A ještě vám k tomu můžeme uvařit čaj nebo kávu. Dětem klidně vezměte zdravou svačinku z domova. Jíst a uzobávat je u nás povoleno. Jen prosím počítejte s tím, že se u nás v Duze opravdu zkoumá – nejen Montessori pomůcky, waldorfské hračky, kinetický písek nebo modelína, často děláme pokusy, využíváme sensory play, objevuje se tu želé, barevné tekutiny, ale klidně taky pravé nefalšované bláto. Vezměte malým objevitelům náhradní oblečení!

Po celou dobu lekcí Duhy je třeba, aby byl dětem oporou jejich doprovod, může se stát, že budou potřebovat při některé z aktivit podpořit.

Pozitivní zpětné vazby máme i na to, že u nás není nutné být na značkách přesně v devět, kdy Duha podle rozpisu začíná. Není žádný společný začátek, každé dítě si může začít pracovat tak, jak potřebuje. Každý jsme jiný, každému vyhovuje jiné tempo, navíc někomu se ráno může nečekaně dlouho líbit na nočníku a ne každé auto se vždy podaří hladce nastartovat. Respektujeme to.

Pro koho je centrum určené a kolik kurzy a semináře stojí?

Maminky, tatínkové, babičky, dědové i tety nebo strýcové k nám nejčastěji vodí děti od 0 do 6 let, ano, opravdu i pro ty malinké máme připravenou zábavu, která je bude smysluplně rozvíjet. Kapacita smyslohraní Duha je 10 dětí, v Herničce může být v jeden čas dětí maximálně 8. Pokud se však domluví větší počet maminek, že by rády přišly společně, nebo třeba v centru chcete uspoyřádat narozeninovou oslavu, můžeme se na tom domluvit.

Rozpis programu a ceny za jednotlivé kurzy a semináře, včetně informací o zvýhodněných permanentkách, naleznete na našich webových stránkách.

Proč to všechno děláte?

Protože nás to baví a protože věříme, že hrát si a zkoumat je důležité; proto vznikla Duha. Rozvoj smyslového vnímání u dětí má velký dopad na spoustu oblastí. Rozvíjí se nejen senzorické schopnosti, představivost a kreativita, ale také oblast sociální či emoční inteligence. Jemná motorika úzce souvisí s logopedií, smyslová hra ulehčuje a zrychluje vývoj řeči. Hrubá motorika zase souvisí s koordinací a rovnováhou. Nedílnou součástí Duhy jsou aktivity z praktického života. Klíčové je pro nás učit děti samostatnosti, trpělivosti a soustředěnosti a dát jim v těchto ohledech pevný základ pro budoucí život. Chceme dětem dopřát pocit radosti a úspěchu a naučit se přijímat chyby jako důležitou součást svého celkového rozvoje.

Co zbývá dodat?

Rodinné centrum Pastelky najdete v Úpici Na Veselce, těsně vedle mateřské školky. Podívejte se na náš web www.rcpastelky.cz nebo na Instagram @rcpastelky nebo @terkaadamova.

A hlavně, přijďte se k nám podívat! Za tu radost v očích vašich dětí to stojí! Přejeme vám klidné svátky. Těší se na vás tým Pastelek.