Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Rozklad Dětí Země ministerstvo zamítlo, stavba dálnice D11 může začít

1. 12. 2023

page.Name
Stavba dálnice D11 mezi Trutnovem a státní hranicí s Polskem může začít. Ministerstvo dopravy totiž zamítlo rozklad ekologického hnutí Dětí Země. Jediné co ještě může zabránit zahájení stavby v letošním roce, je odvolání proti nejvýhodnější nabídce, uvedl na sociální síti X Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic.

„Ministr dopravy rozhodl na základě doporučení rozkladové komise o právní moci stavebního povolení na akci D11 Trutnov - státní hranice, kdy částečně změnil vydané stavební povolení a zbytek potvrdil. Pokud nebudou podány námitky proti výběru nejvýhodnější nabídky, plánujeme stavbu zahájit 19. prosince tohoto roku,“ oznámil.

Hnutí Děti Země dalo rozklad proti stavebnímu povolení. Námitky procesního charakteru se týkají například důkazů činnosti biologického dozoru, způsobu měření intenzity hluku při zkušebním provozu, zásahu dálnice do okraje lesa a stanoviska EIA (posuzování vlivů na životní prostředí).

Dálnici mezi Trutnovem a hranicí s Polskem má stavět polská stavební firma Budimex, a to za částku 11,35 miliardy korun bez DPH. Ředitelství silnic a dálnic chce 21,1 kilometru dlouhý úsek i se dvěma půlkilometrovými tunely vybudovat do roku 2027. P řednostně hodlá budovat tříkilometrový úsek u hranice s Polskem, který by navázal na polskou dálnici S3. 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz