Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

V Krkonoších o víkendu lyžovaly tisíce lidí, na sjezdovkách je i přes metr sněhu

4. 12. 2023

page.Name
Několik tisíc lyžařů přijelo o víkendu do Krkonoš na první lyžování nadcházející zimní sezony. Na kvalitně upravených sjezdovkách ve střediscích Špindlerův Mlýn, Černá hora a Malá Úpa měli až přes jeden metr přírodního a technického sněhu.

Středisko SkiResortu Černá hora - Pec sezónu zahájilo sezónu v pátek na Černé hoře. „Za celý prodloužený víkend přijelo na Černou horu lyžovat asi 3000 lidí. Největší návštěva byla v neděli. Podmínky jsou skvělé, na sjezdovkách je až 110 centimetrů sněhu, což si v tuto dobu nepamatujeme,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Středisko Černá hora bude dál v provozu, nabízet bude nadále téměř pět sjezdovek. V provozu budou kabinová lanovka a vleky Anděl a Sporty. V pátek 8. prosince SkiResort plánuje zahájení lyžování v Peci pod Sněžkou.

Po sobotním zahájení je v trvalém provozu areál Malá Úpa, kde je zatím otevřená kilometrová sjezdovka Pomezky.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn zahájilo sezónu v sobotu, a to o týden dříve, než plánovalo. V provozu byly čtyřsedačkové lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědíně az Horních Míseček na Medvědíně a lyžaři měli k dispozici čtyři kilometry sjezdových tratí. „Za víkend u nás lyžovalo přibližně 2500 lidí,“ uvedla mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Kalenská. Od pondělí bude dál v provozu lanovka na Medvědín a bude otevřená červená medvědínská sjezdovka. „Od pátku 8. prosince plánujeme rozšíření provozu,“ uvedla Kalenská.

ČTK
Foto: Facebook Skiareál Špindlerův Mlýn