Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Areál zoo zaplní tuny dýní, blíží se Týden duchů

20. 10. 2023

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem bude od soboty patřit tradiční akcí Týden duchů. Areál zoo zaplní tuny dýní, z nichž si lidé budou moci do neděle 29. října vydlabat dýňová strašidla. Novinkou budou komentované prohlídky v rozšířené expozici Svět koster. Loni na Týden duchů, který zoo pořádá od roku 2001, dorazilo rekordních 39 000 návštěvníků.

Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 28. října podvečerní strašidelná stezka. Děti na ní budou plnit různé úkoly. Areál kromě svítících dýňových luceren ozdobí také tematické africké dekorace v podobě ohromných domorodých masek nebo přerostlé dýně. K dlabání dýní by si lidé měli přinést vlastní nástroje.

Dýně doplní i jídelníček zvířat, chovatelé ke krmení podají lidem výklad. Dýňová jídla budou moci v místní restauraci ochutnat i návštěvníci. Ve Světě koster lidé uvidí několik stovek exponátů včetně například kostí nosorožců bílých severních.

Týden duchů by mohl zoo významně pomoci k novému návštěvnickému rekordu. K začátku října do zoo již přišlo 600 000 lidí, zatímco v loňském rekordním roce zoo hranici 600 000 návštěvníků překonala až 24. října. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na dosud nejvyšších 669 432 lidí.

Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Specializuje se na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf. Návštěvníky letos láká nová expozice West Cape, která na ploše přes 1,5 hektaru představuje přírodu jihozápadní Afriky. Hlavní atrakcí komplexu za 140 milionů korun je pavilon tučňáků brýlových, zoo ho otevřela loni.

ČTK
Foto: Jan Bartoš